ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Merkez'de 61 m2 daire icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891608
Şehir : Çorum / Merkez
Oda Sayısı : 2+1
: 61
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1215 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ
2018/1215 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Satışı yapılacak taşınmazın Çorum İli, Merkez İlçesi, Yavruturna Mahallesi, Köpeklikte İsmail Pınarı Mevkii,Cilt:66, Sayfa:6457, Ada:1985, Parsel:7 de kayıtlı,ana gayrimenkulü 475,87 m² yüzölçümünde,Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, 3/30 arsa paylı Bodrum katta yer 1 bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğinde tapu kaydı bulunmaktadır.Değerleme konusu taşınmaz: Bahçelievler Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy 24. Sokak No:3/1 Merkez/ÇORUM posta adresinde yer almaktadır. İmar Planında Ayrık Nizam (A- 3) 3 kat Konut (TAKS: 0,40, KAKS: 1.20)alanı olarak işaretlidir. Parsel batı yönünden 7,00 m²lik imar yoluna cephelidir. taşınmazın bulunduğu bina betonarme kargas yapı tarzında, Ayrık Nizam, Bodrum Kat + Zemin Kat + 2 Normal kat olmak üzere 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Asansör yoktur..Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon sistemlerinin mevcut, bina;III. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. Hâlihazırda mesken olarak kullanılan daire, salon, mutfak, 2 oda, gece holü, antre, WC-lavabo ve banyo mahallerinden oluşmaktadır. Yerinde yapılan inceleme de ise salon hacmine balkon eklendiği tespit edilmiştir. yaklaşık net 61,00 m² kullanım alanına sahiptir.yapı kullanma ruhsatı mevcuttur. Daire kuzey, güney ve batı cephelidir. Isınması kalorifer (Müstakil Kombi) sitemiyle sağlanmaktadır. Salon, oda ve mutfak zeminleri laminant parke, gece holü ve antre zeminleri seramik kaplamalıdır.Salon, oda, mutfak, antre ve gece holü duvarları saten alçı kaplamalı ve plastik boyalı, kartonpiyerli tavanları da saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfağında bulunan mermer mutfak tezgahının altında ve üzerinde suntelemden yapılı mutfak dolapları bulunmaktadır.Islak hacimlerin duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Balkon zeminleri seramik kaplamalı,demir doğramalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekân kapıları Amerikan paneldir. Isıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır.
Yüzölçümü : 475,87 m2( üzerinde bulunduğu arsa)
Arsa Payı : 3/30
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam (A-3) 3 kat konut alanı
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Adalet Sarayı Ek binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1215 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR