ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 4+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093227
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BUHARAEVLER MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KESİN KARAR 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/56326 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2019/56326 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; Çorum İli, Merkez İlçesi, Ayarık Mah. 3056 ada, 2 parsel de kayıtlı ana gayrimenkulü 1.689,02 m² alanında, " "Arsa" vasfında, "kat irtifakı" yapılı 1/25 arsa paylı, zemin kat 2 bağ.böl. numaralı, tam hisse paylı mesken niteliğinde taşınmaz. Bina betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam, Bodrum kat+ zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Asansör bulunan binanın dış cepheleri ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Elektrik, su telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi alt yapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; 3. sınıf B Grubu yapılar sınıfına dahildir. Halihazırda boş olan daire incelenen projesine göre salon, mutfak, 4 oda, gece holü, antre, WC-lavabo, banyo, giyinme bölümü, ebeveyn duşu ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimarı projesine göre yaklaşık net 147,16 m² kullanım alanına sahiptir. Oturma odası ve mutfak arasında yer alan ayırıcı duvar kaldırılarak her iki mahal birleştirilmiş olup Amerikan mutfak haline getirilmiştir. Daire kuzey ve doğu cephelidir. Isınması kalorifer (müstakil kombi) sistemiyle sağlanmaktadır. Keşif tarihi itibari ile henüz hiç kullanılmamış olan dairede kombi bulunmamaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekan kapıları laminant kaplamalı, ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır. Taşınmazın yaklaşık 350 metre güneyinde kentlinin faydalandığı büyük bir park alanı mevcuttur.
Adresi : Ayarık mah. Buharaevler 25. Sok. 5/2 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 1.689,02 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Var, konut alanı
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/56326 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR