ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 4+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077238
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : YAVRUTURNA MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6487 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sokak No:96/A Çorum, Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ÇORUM
İCRA DAİRESİ

2019/6487 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Yavruturna Mahallesi, 2524 Ada 892 Parsel de kayıtlı 16 bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğinde kayıtlı taşınmaz Bahçelievler Mahallesi, Bahabey Caddesi No:55/16 Merkez/ÇORUM posta adresinde yer almaktadır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Blok Nizam 8 Kat Çarşı olarak işaretlidir. Ana gayrimenkulü 1142,02 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, 17/840 arsa paylı, dördüncü katta yer alan tamamı borçlu adına 16 bağımsız bölüm numarası ile Mesken niteliğinde tapuda kayıtlıdır.Taşınmazın Bulunduğu Bina betonarme karkas yapı tarzında, blok nizam, bodrum kat + zemin kat + 9 normal kat + çatı kat olmak üzere 12 katlı olarak inşa edilmiştir. Çift asansör bulunan binanın dış cepheleri ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Çatısı ahşap oturtma üzeri M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum cam kaplamalı, merdiven korkulukları krom doğrama, merdiven basamakları mermer kaplama, apartman girişi ve merdiven sahanlıkları granit kaplama, merdiven hattı yan duvarları 1.20 m yüksekliğinde seramik kaplama, duvar ve tavanlar ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Zemin katta 2 adet işyeri, sekiz normal katta 4'er, dokuzuncu katta 6 adet mesken olmak üzere 40 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince IV. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. Satışa konu 16 Numaralı Bağımsız Bölüm; Halihazırda mesken olarak kullanılan daire Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre 4 oda, salon, mutfak, antre, kiler, WC-lavabo, banyo, ebeveyn banyosu ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 147,48 m² kullanım alanına sahiptir. Daire güneybatı ve kuzeybatı olmak üzere 2 yöne cephelidir. Isınması kalorifer(müstakil kombi) sistemiyle sağlanmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplamalı, mutfak ve antre zeminleri seramik kaplamalıdır. Duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanlar sıva üzeri plastik boyalı olup, odalarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Doğalgaz çekili mutfağın tezgâhı granit mermer olup altında ve üzerinde mdf kaplamalı mutfak dolapları bulunmaktadır. Islak hacimlerin zemini ve duvar yüzeyleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekân kapıları Amerikan panel, ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır.
Yüzölçümü : ana taşınmaz 1.142,02 m2,bağımsız bölüm 147,48 m2
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Başkaca hacizler ve ipotek mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sokak No:96/A Çorum, Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR