ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112974
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BUHARAEVLER MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KESİN KARAR 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/740 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat salonu - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2018/740 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Çorum İl, Merkez İlçe, 1630 Ada, 18 Parsel, AYARIK Mahalle/Köy, 5. KAT NO: 26 Nolu Bağımsız Bölüm Takibe konu taşınmaz Bodrum Kat+ Zemin Kat+5 Normal Kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam betonarme karkas olarak 2000 yılında yapıldığı beyan edilen binada asansör mevcuttur. Bina ısınması kalorifer (doğalgaz - kombili sistem) ile sağlanmaktadır. Tapu kaydında yer alan bağımsız bölüm numarası ile 26 posta adresinde yer alan kapı numaraları farklıdır. Bina giriş kapısı demir doğramalı, dış cephesi ısı yalıtım üzeri sıvalı ve akrilik boyalıdır. Çatısı apşap oturtma çatı olup üzeri M.T. kiremit örtülüdür. Binanın giriş zemini, merdiven sahanlıkları ve basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramalı ve ahşap küpestelidir. Merdiven hattı yan duvarları 1 m masif mermer kaplı, üzeri plastik badana ile boyalıdır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; 3. Sınıf B Grubu yapılır sınıfına dahildir. Halihazırda mesken olarak kullanılmakta olan daire 7 katlı binanın 5. katında yer almaktadır. Kuzey ve batı cepheli olan taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, tuvalet, antre hol ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. 120,00 m² kullanım alanına sahiptir. Mutfak, hol, antre, balkon ve ıslak zemin hacimleri seramik kaplı, oda ve salon zeminleri vernik boyalı ahşap kaplıdır. Banyo ve tuvalet duvarları seramik kaplı, tavanları kireç, çimento ve kum karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, kartonpiyerli tavanları kireç, çimento ve kum karışımı sıva üzeri plastik badana ile boyalıdır. Mutfağında mermer tezgah ve suntalem mutfak dolabı, antrede vestiyer mevcuttur. Mutfak balkonu katlanır cam ile kapatılmıştır. Daire giriş kapısı ahşap üzeri yağlı boya ile boyalıdır. İç mekan kapıları ahşap üzeri vernik boyalı, pencereleri PVC doğramalı ve ısı camlıdır.
Adresi : Buharaevler mah. Buharaevler 7. Sokak, Enes apt No:5/27 Merkez/Çorum
Yüzölçümü : 1847 m2 (binanın bulunduğu arsasının)
Arsa Payı : 1/26
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam (A-6) Taks:0,35-Kaks:2,10 6 Katlı Konut alanı olarak işaretlidir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Mezat salonu - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/740 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR