ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093736
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : KALE MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 72
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1257 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:55
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:55
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2019/1257 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Tepecik Mah.,1299 Ada,7 Parsel de kayıtlı, Kale Mah.Aksaray 2. Cad., No:10/3 Adresindeki Mesken Nitelikli Taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu arsanın Çorum Belediyesince onaylı Uygulama İmar Planına göre Ayrık Nizam 4 katlı, Yol cephesinden 5 m Yan parsellerden 3 m çekme mesafeli Konut lejantı uygulanarak, yapılaşma imar izni bulunmaktadır. Çorum ili, Kale Mah., Aksaray 2. Sokak. ,No:10 ana taşınmazın 1. Kat 3 numaralı bağımsız bölümünde yer alan taşınmazdır. Şehir Merkezine 1,6 km mesafededir. Etrafında Mesken vasfında taşınmaz yapıları mevcuttur. Konu taşınmaz eczane, hastane, okul, cami, vb sosyal donatılara yakın mesafede konumlanmıştır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu Ana gayrimenkulün niteliği Arsa vasfında olup, Yüzölçümü 323 m2'dir. Binada asansör bulunmaktadır. Dış cephelerine ısı yalıtım uygulaması yapılmamıştır. Binanın çatısı ahşap karkas üzerine kiremit kaplama yapılmıştır. Bina giriş kapısı demir doğramalıdır. Merdiven kaplamaları mermer olarak imal edilmiştir. Merdiven korkulukları paslanmaz çelik doğrama çelikten imal edilmiştir. Belediye ve Kamu Hizmetlerinden yararlanır durumdadır. Tapu kaydına göre; Çorum İli, Merkez İlçesi, Tepecik Mahallesi, 1299 Ada, 7 Parsel de kayıtlıdır. Arsa alanı 323 m² dir. Arsa Pay/Payda:12/54 tür. Konu meskenin Arsaya Hissesi 72 m2 dir. 3 Numaralı Bağımsız Mesken dairenin,1 Salon Mutfak 1 Balkon wc, 3 oda, banyo, Antre mahallerinden oluşmaktadır. Güney, doğu ve batı cephelidir. Isınması kalorifer (müstakil kombi) sitemiyle sağlanmaktadır. Salon ve yatak odalarının zeminleri laminant parke, mutfak, gece holü ve antre zeminleri seramik kaplamalıdır. Salon, oda, mutfak, antre ve gece holü duvarları ve kartonpiyerli tavanları saten alçı saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfağında bulunan mermer mutfak tezgâhının altında ve üzerinde suntalem yapılı mutfak dolapları bulunmaktadır. Islak hacimlerin duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekân kapıları ahşap kapı olup ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır.
Yüzölçümü : 72 m2
Arsa Payı : 12/54
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1257 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR