ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093483
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1565 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:40
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2019/1565 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Ulukavak Mahallesi,21-K-C-3 pafta 3089 Ada 18 Parsel de kayıtlı 12 bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğinde kayıtlı taşınmaz. Ulukavak Mahallesi, Dr. İlhan Gürel Caddesi No: 9/12 Merkez/ÇORUM posta adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu 3089 ada 18 numaralı parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 6 katlı Ticaret + Konut alanı olarak işaretlidir. Çorum İli, Merkez İlçesi, Ulukavak Mahallesi, Ada: 3089 Parsel:18 de kayıtlı,ana gayrimenkulü 920,99 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında, Kat İrtifakı yapılı, dördüncü katta yer alan tamamı 12 bağımsız bölüm numarası ile Mesken niteliğinde tapuda kayıtlıdır.Taşınmazın Bulunduğu Bina betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam, bodrum kat + zemin kat + 5 normal kat olmak üzere 7 katlı olarak inşa edilmiştir. Asansör bulunan binanın dış cepheleri ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı ferforje demir doğramalı ve yağlı boyalı, merdiven korkulukları paslanmaz çelik krom kaplamalı, merdiven basamakları mermer, sahanlıkları granit kaplamalı, merdiven hattı yan duvarları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Zemin katta 5 iş yeri, bodrum katta 1 mesken ve her normal katta 3'er adet mesken yer almakta olup toplam 21 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesi'nin 3.2. maddesi gereğince III. Sınıf B Grubu yapılar sınıfına dahildir. 12 Numaralı Bağımsız Bölüm; Halihazırda mesken olarak kullanılan daire Çorum Tapu Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, gece holü, antre, kiler, WC-lavabo, banyo ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 124,84 m² kullanım alanına sahiptir. Daire kuzey ve doğu olmak üzere 2 yöne cephelidir. Isınması kalorifer (müstakil kombi) sistemiyle sağlanmaktadır. Yapı içerisine girilememiş olup, daire iç taksimatları tespit edilememiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır.
Yüzölçümü : 124,84 m2
Arsa Payı : 30/556
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1565 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR