ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064473
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KESİN KARAR 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 15:30
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
İCRA DAİRESİ

2018/18 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; Çorum İl, Merkez İlçe, 1510 Ada, 29 Parsel, Bahçelievler Mah. kat:2 Mevkii, 6 Nolu Bağımsız Bölüm 489 m2 arsa üzerinde bulunan, Zemin Kat + 2 Normal Kat olmak üzere toplam 3 katlı betonarme binanın 2. katında bulunan mesken vasıflı taşınmazdır. Dumlupınar Caddesine 80 metre, Elit Park Hastanesine 300 metre, şehir merkezine 2100 metre mesafededir. Belediye ve Kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Güney, Doğu ve Batı cephelidir. Brüt 100 m2 dir. Arsa payı 14/82 dir. Bulunduğu bina ısı yalıtımlı olup asansörsüzdür. Mesken 3 adet yatak odası, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet tuvalet, 1 adet banyo, 1 adet balkon, antre ve hol mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin iç cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Yatak odaları, salon, mutfak, antre ve hol zeminlerinde laminant parke yapılmıştır. Tuvalet, banyo ve balkon zeminlerinde seramik kaplama yapılmıştır. Tuvalet ve banyonun duvarları fayans kaplama, tavanlarında pvc asma tavan yapılıdır. Mutfakların alt ve üst dolapları yapılmıştır. Mutfak tezgah ve su batarya imalatları yapılı değildir. İç kapılar Amerikan kapılı olup daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Pencereler pvc doğramalıdır. Kombisi yoktur. Kalorifer yapılıdır. Vestiyer dolapları yapılıdır. Balkonlarında kromaj korkuluk yapılmıştır.
Adresi : Dumlupınar 27. Sokak, No: 5/6 Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 489 m2
Arsa Payı : 14/82
İmar Durumu :Ayrık nizam 3 katlı konut alanı
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR