ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049750
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
İCRA DAİRESİ

2018/6 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Satışa konusu taşınmaz tapuda; Çorum İli, Merkez ilçesi, Gülabibey Mahallesi, Cilt: 142, Sayfa: 13981, Ada: 2927, Parsel: 1 adresinde, 1. kat, bağımsız bölüm no: 4, Yüzölçüm: 434,20 m² alanında, ana taş. niteliği Arsa vasfında, 6/34 arsa paylı Mesken olarak kayıtlıdır. Dava konusu taşınmaz zemin kat + 2 normal kat olmak üzere toplam 3 katlı binanın 1. katında bulunmaktadır. Bina ayrık nizamda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı ferforje doğramalı, dış cephesi mantolamalı, binanın tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı ve binadaki dairelerin ısınma sistemi kombilidir. Elektrik, su doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina; III. Sınıf A grubu yapı sınıfına dâhildir. 4 Numaralı Bağımsız Bölüm: Daire binanın 1. katında, kuzey-doğu cephesindedir. Çorum Belediyesinden edinilen bilgiye göre 88,00 m² alanındaki daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, hol, antre ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, mutfak, hol, antre ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplı, ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları Amerikan panel, pencereler PVC doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolabı MDF'den yapılmış, tezgâhı ise granit mermerdir. Dairenin dış kapısı çelik kapı, ısınma sistemi doğalgaz-kombilidir. Dava konusu taşınmaz Merkez Mimar Sinan Aile Sağlık Merkezine 730 m, Mimar Sinan Muhtarlığına 835 m, Bağcılar 1. Caddeye 150 m mesafededir.
Adresi: Gülabibey Mah. Bağcılar 27. Sokak, Eren Apartmanı, No: 11/4 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 434,20 m2
Arsa Payı : 6/34
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR