ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908319
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BUHARAEVLER MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31863 ESAS
Muhammen Bedeli
:
235000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A, Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ
2018/31863 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 1634 Ada, 18 Parsel, AYARIK Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kayıtlarına göre; 1.825,00 m2 arsa üzerindeki, Bodrum + Zemin + 5 Normal Kat olmak üzere toplam 7 katlı betonarme binanın 4. Normal katında bulunan mesken vasıflı taşınmazdır.Dr İlhan Gürel Caddesine 200 metre, Çorum Özel Hastanesine 60 metre, Şehir merkezine (Saat Kulesi) uzaklığı 2500 metredir. Belediye ve Kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kuzey ve Doğu cephelidir..Bulunduğu bina ısı yalıtımlı ve asansörlüdür. Mesken 3 adet yatak odası, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet tuvalet, 1 adet banyo, 2 adet balkon, kiler, antre ve hol mahallerinden oluşmaktadır. Meskenin iç cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Yatak odaları, salon, mutfak, hol ve antre zeminlerinde laminant parke yapılmıştır. Tuvalet, banyo, balkon, ve kiler zeminlerinde seramik kaplama yapılmıştır. Tuvalet ve banyonun duvarları fayans kaplama yapılmıştır. Mutfak alt ve üst dolapları ile tezgahı yapılı durumdadır. İç kapıları panel malzemeden yapılmıştır. Dış kapısı çelik kapılıdır. Pencereler pvc doğramalıdır. Odaların tavanlarında kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Kombili ve Kaloriferlidir. .
Adresi : Buharaevler Mahallesi, Buharaevler 2. Cadde, No:11/18 Merkez/Çorum
Yüzölçümü : 1.825 m2 (üzerinde bulunduğu arsasının)
Arsa Payı : 1/26
İmar Durumu : var , İnşaat tarzı ayrık nizam 6 katlı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri:Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A, Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31863 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR