ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 221 m² dubleks daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092998
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÜÇTUTLAR MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 5+1
: 221
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1071 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:20
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ

2019/1071 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda Çorum ili, Merkez ilçesi,Karakeçili mah. Tavukluk mevki cilt:23 sayfa:2264 ada;1819 parsel;12 adresinde 4. kat, bağımsız bölüm no:19 yüzölçüm:996,60 m2 alanında, ana taş niteliği arsa vasfında 8/124 arsa paylı mesken dubleks olarak Selim Özeker adına tam hisseli olarak kayıtlıdır. Dava konusu taşınmaz Üçtutlar mah. Ahçılar 13. sok. Volkan apt. no:2/19 Merkez/Çorum posta adresindedir. Taşınmaz zemin kat+5 normal kat+ çatı katı olmak üzere toplam 7 katlı binanın 5. ve çatı katında (dubleks) bulunmaktadır. Bina ayrık nizamda ve betonarme karkas olarak 2006 yılında inşa edilmiştir. Binanın giriş kapısı ferforje doğramalı dış cephesi mantolamalı, binanın tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamalıdır. Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina, çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yayınlanan yapı yaklaşık maliyetlerine göre; mimarlık ve mühendislik işleri şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince, III. sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Daire binanın 5. ve çatı katında (dubleks) kuzey-doğu cephesindedir. Çorum Belediyesinden edinilen bilgiye göre 221,00 m2 alanındaki dairenin alt katında 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, hol, antre, kiler ve biri cam ile kapalı 2 adet balkon bulunmakta üst katında ise 2 oda, 1 banyo, 1 WC, ve cam ile kapalı teras bulunmaktadır.Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, mutfak, teras, hol, antre ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplı ve ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçılı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapılar amerikan panel. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğramalı ısı camlıdır.Mutfak dolabı MDF'den yapılmış, tezgahı ise granit mermerdir, dairenin dış kapısı çelik kapı. Isınma sistemi doğalgaz-kombilidir. Dava konusu taşınmaz merkez gazi aile sağlık merkezine 354 km, Karakeçielik muhtarlığına 226 m, Emniyet Müdürlüğüne 877 m, Eşref Hoca caddesine 190 m, mesafededir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir başkaca hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1071 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR