ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200258
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1097 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 15:20
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu Çorum

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/1097 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum ili, Merkez İlçesi, Ulukavak Mah. 2162 ada 3 parsel, 1 kat, 3 bağımsız bölüm nolu, arsa pay/payda 8/94, bağımsız bölüm niteliği mesken, ana taşınmaz niteliği arsa, ana taşınmaz yüzölçümü 250,54 m², hisse pay/payda tam, imar durumu:(A-3) Ayrık nizam 6 katlı konut alanında kalmakta, Taşınmaz bodrum kat+zemin kat+4 normal kat+çatı katı olmak iüzere toplam 7 katlı binanın 1. katında bulunmakta, dairenin bulunduğu bina ayrık nizamda betonarme karkas olarak inşa edilmiş,. binanın giriş kapısı ferforje doğramalı, dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır.asansörlü binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı ve binanın dairelerin ısınma sistemi kombilidir.Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre;Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. Maddesi gereğince; III. sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Taşınmaz binanın 1. katında, kuzey-doğu cephesindedir.Çorum tapu müdürlüğündeki projesinden edinilen bilgiye göre 80,00m2 alanındaki daire 2 oda, salon, mutfak,banyo, WC, hol, antre ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır.Salon ve odaların zemini ahşap parke kaplı, mutfak, hol ve ıslak hacimlerin zemini seramik kaplı, ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplıdır. İç duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları ahşap panel kapı, pencereler PVC doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolabı suntalemden yapılmış, tezgahı ise granit mermerdir. Dairenin dış kapısı ahşap kapıdır. Isınma sistemi kombilidir. Dava konusu taşınmaz Osmancık Caddesine ve Çorum-Samsun yoluna cepheli, Çorum İl Merkezine(Çan Saati) 1300m mesafededir.
Adresi : Ulukavak Mah. Sarılık 15. Sok. No 1/3 Merkez ÇORUM
İmar Durumu : Ayrık Nizam 6 katlı ticaret alanında Kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir (haciz, ipotek şerhleri vs.)
1. Satış Günü : 01/10/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu Çorum

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-İcra ve iflas kanununun 127. Maddesinde yer alan "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü gereğince ilgililere gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanın tebligat yerine geçmesine,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1097 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR