ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/merkez'de 161 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889093
Şehir : Çorum / Merkez
: 161
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/61 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
ÇORUM ADALET SARAYI MEZAT SALONU 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ
2018/61
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmazın olduğu bağımsız bölümün konumlu olduğu bina; bodrum kat+zemin kat+4 normal kat+ çatı katından oluşan betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmaz binaya ait 21.03.2003-4/11 tarih ve numaralı yapı ruhsatı, 31.10.2006-25/18 tarih ve numaralı tadilat ruhsatı, 24.11.2015-33/12 tarih numaralı tadilat ruhsatı, 27.10.2010-635 tarih ve numaralı yapı kullanma izin belgesi mevcuttur. Kıymet takdirine konu taşınmazın Çorum Tapu Kadastro Müdürlüğünde Yapılan araştırmada, 21.03.2003 tarihli projesi incelenmiş olup binanın bordum katında; sığnak, azan dairesi+kömürlük, depolar, zemin kat, 1,2 ve 3. normal katların her birinde 4'er adet mesken, 4. normal kat+çatı katında 4 adet dubleks daire olmak üzere binada 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi doğu cephe bodrum kattan demir doğrama kapı ile sağlanmakadır. Bina dış cepheleri sıva üzeri boya ve mozeik kaplıdır. Bina giriş holü ve merdivenleri mermer kaplı, korkuluları demir doğramadır. Asansörü bulunan binanın ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Her türlü alt yapısı mevcut olan bina bakımlı durumdadır. Kıymet takdirine konu 19 b.b. nolu taşınmaz; Taşınmaz, Dört+Çatı katında yer alan 19 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskendir. Konu taşınmaz kuzey-doğu olmak üzere iki cepheli olup bina girişine göre sağ cephede konumludur. Taşınmazın dubleks alt katında; 3 oda +1 salon+1 mutak+1 banyo+1 wc+ antre+ hol+ kiler+ 2 adet balkon ve dubleks merdiveni bölümlerinden, dubleks üst katı; 2 oda+1 duş+1 wc+1 kiler+hol ve teras bölümlerinden oluşmakta olup yaklaşık net 161 m2 alanlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı ve iç kapıları Amerikan kapı, giriş golü, mutfak zeminleri seramik, diğer hacimler laminant kaplıdır. Tüm bu hacimlerde duvarlar saten boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler seramik duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. Islak hacimlerde armatürler tamdır. Taşınmazın pencere doğramaları PVC, ısınma sistemi doğalgaz esaslı kombi olup, ısınma sistemi tamdır. Taşınmaz; Çorum kent yerleşim alanının genellikle orta ve yüksek gelirli kesimin konut amaçlı kullandığı bir bölge olduğu, Mahallenin Çorum kent merkezine orat mesafede bulunduğu, taşınmazın yakın çevresinde temel ihtiyaçların karşılanabileceği alışveriş yerleri-okul, cami vb sosyal donatılara yakın olduğu, elektrik- su-yol-kanalizasyon-doğalgaz vb. kamu hizmetlerinden yararlanma imkanı bulunduğu anlaşılmıştır.
Adresi : Çorum ili, Merkez ilçesi, Karakeçili Mahallesi, 1819 ada, 12 parsel,4. Kat, 19 nolu bağımsız bölüm
Taşınmazın Posta Adresi: Üçtutlar Mahallesi, Ahçılar 13. Sokak Volkan Apartmanı, No:2, Dördüncü Kat, Daire:19 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 996,60 m2
Arsa Payı : 8/124
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam 5 kat, Taks 0,40, Kaks: 2,00, Konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki Gibidir
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ÇORUM ADALET SARAYI MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR