ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 141 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151867
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BUHARAEVLER MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 141
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2681 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 15:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 15:40
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/2681 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çorum ili, merkez ilçesi, Ayarık mah, 3051 ada, 9 parsel, A blok, zemin kat, 4 nolu bağımsız bölüm, arsa pay/payda 1/48, bağımsız bölüm niteliği mesken, Ana taşınmaz niteliği arsa, ana taşınmaz yüzölçümü 3.267,32 m², hisse pay/payda 1/1, bilirkişi raporunda kat ittifakı yapılı,1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Emsal:2,30, H max:18,5" olarak işaretlidir.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, Binanın dış cephesi ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı olup, çatısı ahşap oturtma üzeri M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları demir doğrama üzeri yağlı boya, apartman girişi, merdiven sahanlıkları seramik kaplamalı ve merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven hattı yan duvarları 1,00 m yüksekliğinde seramik kaplamalı, duvar ve tavanlar ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince III. Sınıf B Grubu yapılar sınıfına dâhildir. Mesken olarak kullanılmakta olan dairenin bilirkişice Çorum Belediyesinde incelenen onaylı mimari projesine göre, 4 oda, salon, mutfak, antre, gece holü, wc-lavabo, banyo, ebeveyn banyo ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre net 141,05 m² kullanım alanına sahiptir. Daire güney ve batı olmak üzere 2 yöne cephelidir. Daire giriş kapısı çelik kapı, ısıcamlı pencereleri pvc doğramalıdır. Keşif esnasında daire içerisine girilemediğinden iç taksimatları tespit edilememiştir.
Adresi : Buharaevler Mahallesi, Buharaevler 29. Sokak Yeşilkent Sitesi A-Blok No: 8/4 Merkez/Çorum
İmar Durumu : E:2,30, H max:18,5 yapılaşma şartlarında olup, konut alanındadır
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir (ipotek, haciz, beyan vs şerhler vardır)
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Eskiekin Köyü, Alikibağları Mevkii, 102 ada, 5 nolu parselde kayıtlı, 479,25 m2 yüzölçümlü, bağımsız bölüm niteliği bağ,hisse pay/payda 1/1, tapu kaydında "sonradan ölçü krokisinde (A) harfi ile gösterilen kargir ev yapılmıştır" beyanı mevcuttur, bilirkişi raporunda taşınmaz köy yerleşim alanına 2 km, Çorum İl Merkezine 6 km mesafededir. Taşınmazın güneyinde yol olup, ulaşım oldukça kolaydır. Toprak yapısı killi-tınlıdır. Topografik bakımdan düz bir zemine sahip olup, %1-3 eğim bulunmaktadır. Drenaj ve erozyon sorunu yoktur. Organik maddece zenginliği iyi derecedir, fiziksel özellikleri iyi olup, orta derinlikte, devlet eliyle sulama yapılan alanlardan değildir.102 ada 4 nolu parselle zeminde bütünlük arz etmektedir.Fen bilirkişisinin taşınmazın sınırlarını göstermesi neticesinde tarafımızdan mahallinde yapılan incelemede, taşınmaz üzerinde 1 adet mesken olarak kullanılan tek katlı yığma yapı,1 adet kuruluk(depo) olarak kullanılan tek katlı yığma yapı ve meyve ağaçlarının olduğu tespit edilmiştir. Mesken olarak kullanılan tek katlı yığma yapı takriben 105,00 m2 oturum alanlıdır. Yapının dış cepheleri ısı sıvalı ve boyalı, pencereler ahşap doğramalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit ile örtülüdür.Teras zemini seramik kaplamalı, oda zeminleri laminant parke kaplamalıdır. İç kapılar ahşap doğrama üzeri yağlı boyalı, duvar yüzeyleri sıva üzeri plastik boyalıdır. Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre III. Sınıf A Grubu yapılardan olup, yaşı ve halihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi* %30'dur. Kuruluk olarak kullanılan tek katlı yığma yapı; takriben 21,00 m2 oturum alanlıdır. Yapının dış cepheleri sıvasız ve boyasız, pencereler ve kapısı ahşap doğramalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit ile örtülüdür.Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre I. Sınıf B Grubu yapılardan olup, yaşı ve halihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi*%40'dır. Taşınmaz üzerinde ekonomik değere sahip, muhtelif yaşlarda 1 adet dut, 2 adet kiraz, 5 adet ayva, 1 adet armut, 2 adet ceviz ve 4 adet çam ağacı olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerindeki ağaçların değerinin serbest piyasa ve bakım durumları dikkate alındığında 1.850,00 TL olabileceği kanaatine varılmıştır.
İmar Durumu : İmar planı dışındadır
Kıymeti : 91.722,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir (ipotek, haciz, beyan vs şerhler vardır)
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 15:55 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 15:55 - 16:00 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çorum İli, Merkez İlçesi, Eskiekin Köyü, Alikibağları Mevkii, 102 ada 4 nolu parselde, 2.375,53 m2 yüzölçümlü, bağımsız bölüm niteliği bağ, hisse pay/payda 1/1, taşınmaz köy yerleşim alanına 2 km, Çorum İl Merkezine 6 km mesafededir. Taşınmazın güneyinde yol olup, ulaşım oldukça kolaydır. Toprak yapısı killi-tınlıdır. Topografik bakımdan düz bir zemine sahip olup, %1-3 eğim bulunmaktadır. Drenaj ve erozyon sorunu yoktur. Organik maddece zenginliği iyi derecedir, fiziksel özellikleri iyi olup, orta derinlikte, devlet eliyle sulama yapılan alanlardan değildir.102 ada 5 nolu parselle zeminde bütünlük arz etmektedir. Keşif tarihi itibariyle taşınmaz üzerinde uzun zamandır tarımsal faaliyet yapılmadığı üzerindeki tek ve çok yıllık ot çıkışlarından anlaşılmaktadır. Taşınmaz üzerinde ekonomik değere sahip, muhtelif yaşlarda 11 adet elma, 1 adet ayva, 4 adet vişne ve 3 adet çam ağacı olduğu görülmüştür.Taşınmaz üzerindeki ağaçların değerinin 2.500,00 TL olacağı kanaatine varılmıştır, taşınmaz imar planı dışındadır.
İmar Durumu : İmar planı dışındadır
Kıymeti : 73.795,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir (ipotek, haciz, beyan vs şerhler vardır)
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 16:10 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 16:10 - 16:15 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2681 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR