ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Merkez'de 122 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012485
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÇÖPLÜ MAH. / ULUKAVAK
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 17.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36172 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 10:15
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ

2018/36172 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Çorum İl, Merkez İlçe, ÇÖPLÜ Mahalle, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Kiremit Fabrikası Mevki, Cilt: 10, Sayfa: 923, Ada: 3909, Parsel: 1 adresinde, B Blok, 2. Kat, Bağımsız Bölüm No: 13, Yüzölçüm: 10.447,38 m² alanında, ana taş. niteliği Arsa vasfında, 6/1218 arsa paylı Mesken olarak tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bulunduğu Binanın Özellikleri: satış yapılacak taşınmaz zemin kat + 5 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı binanın 2. Katında bulunmaktadır. Taşınmazın 10 Bloklu Hak-İş Sitesinin B Bloğunda bulunmaktadır. Bina ayrık nizamda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Asansörlü binanın giriş kapısı ferforje doğramalı, sahanlıkları seramik kaplı, merdiven basamakları mermer kaplı, dış cephesi sıva üzeri akrilik boyalı, binanın tavan ve duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın çatısı ahşap oturma çatı üzeri kiremit kaplı ve binadaki dairelerin ısınma sistemi doğalgazlı müstakil kombilidir. Elektrik, su doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapı sistemleri mevcut olan bina;III. Sınıf B grubu yapı sınıfına dâhildir. 13 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri:Taşınmaz binanın 2. katında, kuzey-batı cephesindedir. Çorum Belediyesinden edinilen bilgiye göre 122,00 m² alanındaki daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre ve 1 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairede kiracı oturmaktadır.Islak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Hol ve mutfağın zemini seramik kaplı, salon ve odaların zeminleri ise laminat parke kaplıdır. İç duvarlar sıva üzeri saten alçı ve plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereler PVC doğramalı ısı camlıdır. Mutfak dolabı suntalemden yapılmış, tezgâhı ise granit mermerdir. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Isınma sistemi müstakil doğalgaz kombidir. Taşınmaz; Akşemseddin Caddesine cepheli, Yeni yapılan Belediye Binasına 500 m mesafede, Çorum Adalet Sarayına 1000 m mesafededir.
Adresi:Ulukavak Mah. Akşemsettin Caddesi, Hak-İş Sitesi, B Blok, No: 141/13 Merkez/ÇORUM posta adresindedir.
Yüzölçümü : 10447,38 m² (üzerinde bulunduğu arsası)
Arsa Payı : 6/1218
İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı A-5(Ayrık nizam 5 kat), TAKS:0,40KAKS:2.00 olarak işaretlidir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki şerhler
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36172 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR