ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 118 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154947
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ULUKAVAK MAH. / ULUKAVAK
Oda Sayısı : 2+1
: 118
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/85813 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 15:20
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/85813 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çorum İli, Merkez İlçesi, Ulukavak Mah, Ada:3089, Parsel:18,ana taşınmaz yüzölçümü 920,99 m², ana taşınmaz niteliği arsa, Kat İrtifakı yapılı, Beşinci kat, 15 bağımsız bölüm nolu, bağımsız bölüm niteliği Mesken, arsa pay/payda 30/556, hisse pay/payda tam, taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam 6 Katlı Konut + Ticaret alanı olarak işaretlidir. bilirkişi raporuna göre;taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat + zemin kat + 5 normal kat olmak üzere 7 katlı olarak betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, Binanın dış cephesi ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalı, Giriş kapısı ferforje demir doğrama, çatısı ise ahşap üzeri M.T. kiremit ile örtülü, Merdiven korkulukları krom doğrama, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplama, yan duvarları 1.20 m yüksekliğinde seramik kaplama, tavanları ise silikon esaslı iç cephe boyası ile boyalı, Asansörü bulunan binada bodrum katta sığınak ve kapıcı dairesi, zemin katta beş adet işyeri olmak üzere her katta 3'şer adet mesken yer almaktadır. Bina caddeye cephelidir.Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri ne göre;Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince III. Sınıf B Grubu yapılar sınıfına dâhildir, taşınmazın Çorum Tapu Müdürlüğündeki mimari projesi ve dosyasındaki mevcut bilgilere göre; halihazırda mesken olarak kullanılan dairede 3 oda, 1 salon, mutfak, kiler, antre, gece holü, wc, banyo, ebeveyn banyosu ve 2 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Binanın 5. katında yer alan daire kuzey ve doğu olmak üzere 2 yöne cephelidir. bağımsız bölüm takriben 118 m² kullanım alanına sahiptir. Dairenin giriş kapısı çelik, iç mekân kapıları amerikan panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Salon, mutfak, antre ve odaların zemini laminant parke kaplama, iç duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalı, tavanlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Islak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplama, tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak dolapları mdf kaplama, mutfak tezgâhı ise granit malzemeden yapılmıştır. Hâlihazırda mutfak ve oturma odası birleştirilerek 2 oda 1 salon olarak kullanılan dairenin ısınma sistemi müstakil doğalgaz-kombilidir. Islak hacimlerin duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı, iç mekân kapıları ahşap, ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır.
Adresi : Ulukavak Mahallesi, Dr. İlhan Gürel Caddesi No:9/15 Merkez/Çorum
İmar Durumu : Ayrık Nizam 6 katlı "ticaret+konut" alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki Gibidir ( beyan, haciz, ipotek vs şerhler vardır)
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/85813 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR