ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 110 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050437
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1460 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2018/1460 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Çorum, Merkez, Bahçelievler, 567 Ada, 11 Parsel, Zemin Kat, 2 Bağımsız Bölüm Numaralı Mesken:Tapu kayıtlarına göre; 359,33 m2 arsa üzerinde bulunan, Arsa vasıflı taşınmazdır. Üzerinde Bodrum+Zemin+3 normal katlı betonarme binanın zemin katında yer almaktadır. Borçlunun hissesi tamdır. Bina ısı yalıtımsız ve asansörsüzdür. Mesken zemin katta bulunmaktadır. Her katta tek daire bulunmaktadır. Bu nedenle bütün yönlere cephesi bulunmaktadır. Brüt takribi alanı 110 m2 dir. 3 adet yatak odası, 1 adet salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 3 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Eklenti olarak kömürlük bulunmaktadır. İç duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Odaların tavanlarında kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Odalar, giriş, antre ve mutfak mahallerinin zeminleri laminant kaplamalıdır. Tuvalet, banyo ve balkon zeminleri seramik kaplamalıdır. Pencereler pvc doğrama, iç kapılar ahşap kapılı, mesken giriş kapısı ise çelik kapılıdır. Kalorifer ve kombi tesisatı mevcuttur. Mutfak dolap ve tezgahları, vestiyer dolabı, banyoda duşa kabini mevcuttur
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Yeşilyurt 5. Sokak No: 20/2 Merkez/Çorum
Yüzölçümü : 359,33 m2
Arsa Payı : 48/320
İmar Durumu: Var, İnşaat tarzı E:2.20, HMAX:15.50 Yapılaşma şartlarında konut alanında kalmakta olup A ile işaretli kısım yola isabet etmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1460 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR