ÇORUM 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Çorum/Merkez'de 107 m² daire mahkemeden satılıktır

ÇORUM 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997799
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : ÜÇTUTLAR MAH. / KARAKEÇİLİ
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 14:45
Satış Yeri
:
Çorum Adliye Sarayı Müzayede Salonu.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum Merkez Üçtutlar Mahallesi Alaybey mevki 2475 ada 110 parsel sayılı arsa üzerinde bulunan mesken niteliğindeki zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm olup tapu kaydında kömürlük eklentisi mevcuttur. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+ 2 normal kat olmak üzere 4 katlıdır. 1994 yılında yığma kagir tarzında yapılmıştır. Doğalgaz kombili sistem mevcuttur. Altyapı sorunu yoktur. Daire 3 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, tuvalet, lavabo, hol, antre ve bir adet balkon gibi mahallerden oluşmaktadır. Doğu ve batı yönlerine cephelidir. Salon ve oda zeminleri ahşap döşeme kaplama, mutfak, antre ve holün zemini seramiktir. Duvalar sıva üzeri plastik badanalıdır. Mutfağında mermer tabliyeli tezgah ile altında ve üstünde suntalem dolaplar mevcuttur. Banyo ve tuvalet kısmı seramik kaplı, tavanı boyalıdır. Kapı ve pencereleri ahşap vernik boya ile boyalıdır.
Adresi : Üçtutlar Mahallesi, Okul 2.Sok. Tombuş Apt. B Blok No:17 Çorum
Yüzölçümü : 107 m2
Arsa Payı : 3/24
İmar Durumu : Bitişik nizam 3 katlı konut alanında kalmaktadır. Kömürlük eklentisi mevcuttur.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Çorum Adliye Sarayı Müzayede Salonu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %o 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR