ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Merkez'de 105 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01137054
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 23.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/76837 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 15:45
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 15:45
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sok. No: 96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
İCRA DAİRESİ
2019/76837 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Çorum İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Ada No: 193, Parsel No: 9, 672,10 m² yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği arsa, kat irtifakı yapılmış, 3 kat, bağımsız bölüm niteliği mesken,15/180 arsa pay/paydalı, hisse pay/payda tam, 14 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın bulunduğu 193 ada 9 numaralı parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, A-4 Ayrık Nizam 4 Kat Konut Alanı, alanı olarak işaretlidir. Parsel ön cephesi 10 metrelik yol olan Bahçelievler 6. Sokağa cephelidir. Bina: betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam, Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal kat olmak üzere 5 katlı olarak inşa edilmiş, Asansörü bulunmamaktadır. bilirkişi raporunda Çorum Belediye Başkanlığında yapılan araştırmada binanın yapımına 09.10.1986 tarihli ve 12/34 nolu yapı kullanma izin belgesi düzenlenmiş olduğu tespit edildiği, Binanın dış cepheleri sıvalı ve akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Kombili doğalgaz (bireysel) ile ısıtılmaktadır. Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramalı ve yağlı boyalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamalı, merdiven hattı yan duvarları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Elektrik, su, telekomünikasyon, doğalgaz, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2. maddesi gereğince III. Sınıf A Grubu yapılar sınıfına dâhildir. 14 Numaralı Bağımsız Bölüm: Ana binanın 3. Katında(son kat) yer alan, 3 oda, salon, mutfak, hol, antre, WC-lavabo, banyo ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmakta. Yaklaşık olarak net 105,00 m² kullanım alanına sahiptir. Isınması Kombili doğalgaz (bireysel) sistemiyle sağlanmaktadır. Islak hacimler hariç bütün mahallerde zeminler laminat parke, duvarlar alçı sıva üzerine su bazlı boya ile boyalı, tavanları alçıpan asma tavandır. Mermer mutfak tezgâhı, tezgâh altında ve üzerinde akrilik mutfak dolapları bulunmakta,Islak hacimlerin duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, tavanları asma tavanlı, Banyoda duşa kabin ve klozet bulunmakta, Daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekân kapıları Amerikan Panel Kapı, ısıcamlı pencereleri PVC doğramalı,
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Bahçelievler 6. Sokak, Akça Apartmanı, Apartman Kapı No: 7, Daire No: 14 Merkez/Çorum
İmar Durumu : Ayrık Nizam 4 Kat Konut Alanındadır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir (Beyan, ipotek, vs şerhler)
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sok. No: 96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/76837 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR