ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Mecitözü'nde müştemilatlı ev ve arsası icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046667
Şehir : Çorum / Mecitözü
Semt-Mahalle : DEDİĞİ MAH. / MECİTÖZÜ
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32655 ESAS
Muhammen Bedeli
:
377,344 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2019/32655 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu 109 ada 114 numaralı parsel imar planı dışındadır. Taşınmaz; Çorum İli, Mecitözü İlçesi, Elvançelebi/ Dediği Mahallesi, Ada:109 Parsel:114 de kayıtlı, ana gayrimenkulü 1.779,27 m² yüzölçümünde, Ev ve Arsa vasfında,tamamı borçlu adına tapuda kayıtlıdır. Parsel üzerinde binanın tescil bildirimi krokisinde (T) harfi ile gösterilen 4,14 m2 kısmı imar yoluna tecavüzlüdür. Parsel üzerinde, 2 adet konut yapısı, 1 adet ahır yapısı, 3 adet kuruluk yapısı ve 1 adet depo yapısının olduğu tespit edilmiştir.
Konut-1 Yapısı; Altı depo üstü konut olarak kullanılan yığma iki katlı yapı 110,00 m2 oturum alanlı olup toplam 110,00 x 2 kat = 220 m2 kullanım alanına sahiptir. Yapının dış yüzeyleri sıvalı ve boyasızdır. Yapının pencereleri pvc, kapısı ve çatısı ahşap üzeri M.T. tipi kiremitle örtülüdür. Soba ile ısıtılan yapıya elektrik bağlantısı mevcuttur. Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre III.Sınıf A Grubu yapılardan olup, yaşı ve halihazır durumu(eksik imalatlar)itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi*% 35 dir.
Konut-2 Yapısı; Mesken olarak kullanılan yığma yapı 90,00 m2 oturum alanlıdır. Yapının dış yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Yapının kapısı ve pencereleri demir doğrama ile kapatılmıştır. Yapının çatısı ahşap, çatısının üzeri M.T. kiremitle örtülüdür. Soba ile ısıtılan yapıya elektrik bağlantısı mevcuttur.
Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre III.Sınıf A Grubu yapılardan olup, yaşı ve halihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi*% 50 dir.
Ahır Yapısı; Ahır olarak kullanılan yığma yapı 270,00 m2 oturum alanlıdır. Yapının dış yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Yapının kapısı demir ve pencereleri PVC doğrama, çatısı ahşap, çatısının üzeri M.T. kiremitle örtülüdür.:
Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre II.Sınıf B Grubu yapılardan olup, yaşı ve hâlihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi*% 20 dir.
Depo Yapısı; Depo olarak kullanılan yığma yapı 39,00 m2 oturum alanlıdır. Yapının dış yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Yapının kapısı ve pencereleri demir doğrama ile kapatılmıştır, yapının çatısı ahşap, çatısının üzeri M.T. kiremitle örtülüdür. Soba ile ısıtılan yapıya elektrik bağlantısı mevcuttur.Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre II.Sınıf B Grubu yapılardan olup, yaşı ve hâlihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi% 30 dır
Parsel üzerinde kuruluk olarak kullanılan taşıyıcı karkası ahşap yan yüzeyleri bir kısmı kerpiç bir kısmı ahşap ile örtülü tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapıların çatısı ahşap üzeri M.T. kiremitle örtülüdür. Yapı 94,00 m2 alanındadır.
Parsel üzerinde kuruluk olarak kullanılan taşıyıcı karkası ahşap yan yüzeyleri bir kısmı ahşap ile örtülü tek katlı yapı bulunmaktadır. Yapının çatısı ahşap üzeri M.T. kiremitle örtülüdür. Yapı 190,00 m2 alanındadır. Yapı Yaklaşık Maliyetlerine göre I.Sınıf A Grubu yapılardan olup, yaşı ve hâlihazır durumu itibariyle *Yapı Yıpranma Yüzdesi*% 30 dur.
Kıymeti : 377.344,20 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Aleybey Sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası 2. Kat Mezat salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32655 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR