ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Gülabibey'de 95 m2 daire icradan satılıktır

ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910963
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10865 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
ÇORUM ADALET SARAYI MEZAT SALONU 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ
2016/10865
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Çorum ili, Merkez ilçesi, Gülabibey Mahalllesi, Kapaklı Cemilbey Şosesi Civarı Mevkii, 918 ada, 61 parsel üzerinde yer alan birinci kat 3 bağımsız bölüm numaralı " MESKEN" vasıflı taşınmazda 5810/57847 arsa payda kat irtifakı tespit edilmiş olup birinci kat 3 bağımsız bölüm numaralı "MESKEN" vasıflı taşınmazın tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu bildirmektedir. Şerhler hanesinde: Muhtelif haciz şerhlerinin bulunduğu görülmektedir.Taşınmaz Çorum ili, Merkez ilçesi, Gülabibey Mahallesi, HasanPaşa 4. Sokak, no:11 1. Kat No:3, UAVT No:1793578020 posta adresinde yer almaktadır. Ana Taşınmaz: 505,16 m2 alan üzerinde 3/B yapı sınıfında ayrık nizamda betonarme karkas yapı tarzında zemin kat+4 normal kat olarak inşa edilmiş olup 21/10/2014-28/17 tarih ve numaralı yapı ruhsat mevcuttur. Yapı kullanma izin belgesi mevcut değildir. Binada zemin katta bina girişi 2 adet mesken normal katlarda her katta 2'şer adet mesken olmak üzere 10 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi batı cephe zemin katta ferforje kapı ile sağlanmaktadır. Bina dış cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş holü seramik merdivenler mermer kaplı korkulukları demirdir. Merdiven duvarları sıva üzeri boyalıdır. Asansör boşluğu mevcut olan binada asansör yapılmamıştır. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Elektrik, su, telefon, doğalgaz, kanalizasyan gibi her türlü alt yapısı mevcut olan BİNA BAKIMLIDIR. Bayındırlık ve iskan bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre mimarlık ve mühendislik işleri şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince 3. sınıf B grubu yapı sınıfına dahildir. Taşınmaz bina girişinin sol tarafında birinci katta yer alan 3 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Mesken güney, doğu ve batı olmak üzere üç cephelidir. Batı cephesi yola bakmaktadır. Mesken yaklaşık 95 m2 brüt alana sahip olup antre+ hol+ 3 oda+ 1 salon+ 1 mutfak+ 1 wc+ 1 banyo+ 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplı duvarları sıva üzeri boyadır. Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı duvarları sıva üzeri boyadır. Mutfak bölümünün zemini seramik duvarları sıva üzeri boyalı, mutfak dolabı laminat kaplama, tezgah granittir. Banyo bölümünün zemini ve duvarları seramik kaplı olup klozet ve ayaklı lavabosu, wc 'de lavabo ve tuvalet taşı mevcuttur. Meskenin iç kapıları ahşap kapı ve pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Meskende ısınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Çorum ili, Merkez ilçesi, Gülabibey Mahallesi, Kapaklı Cemilbey Şosesi Civarı Mevkii, 918 ada, 61 parsel birinci kat 3 bağımsız bölüm
Posta Adresi : Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mahallesi, Hasanpaşa 4. Sokak, No:11 1. Kat No:3 Merkez / ÇORUM
Yüzölçümü : 95 m2
Arsa Payı : 5810/57847
İmar Durumu : Çorum belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünden 13/07/2017 tarihinde edinilen bilgiye göre taşınmaz ayrık nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki Gibidir
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : ÇORUM ADALET SARAYI MEZAT SALONU
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10865 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR