ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Gülabibey'de 73 m2 daire icradan satılıktır

ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908695
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1203 ESAS
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
ÇORUM ADLİYESİ MEZAT SALONU 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ
2018/1203
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz; bodrum kat + zemin kat+ 2 normal kattan oluşan betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiş olup binaya ait 11.12.1991-8/16 tarih ve numaralı yapı ruhsatı 30.03.1993-2/38 tarih ve numaralı iskan ruhsatı mevcuttur. Taşınmaz parselin eski ada numarası 439, parsel numarası 42 dir. Satışa konu taşınmazın Çorum Tapu Kadastro Müdürlüğünden yapılan araştırmada, 11.12.1991 tarihli projesi incelenmiş olup binanın bodrum katında; kömürlükler, 2 adet daire, bina girişi, zemin katta ve normal katların her birinde 2'şer adet mesken olmak üzere binada 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi güney cephe bodrum kattan demir doğrama kapı ile sağlanmaktadır.Bina dış cepheleri sıva üzeri boya kaplıdır. Bina giriş holü ve merdivenleri karo mozaik kaplı korkuluları demir doğramadır. Asansörün bulunmayan dairenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Her türlü alt yapısı mevcut olan daire bakımlı durumdadır.
Satışa konu 1 b.b nolu taşınmaz; Taşınmaz binanın bodrum katında yer alan 1 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz kuzey, doğu ve güney cepheleri sahipir. Taşınmaz 2 oda +1 salon + 1 mutfak +1 banyo+ 1 WC+ antre+ hol bölümlerinde oluşmakta olup yaklaşık net 73 m2 alanlıdır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama, taşınmazın içinde giriş holü, oda, salon ve mutfak zeminleri laminat parke ile kaplıdır. Tüm bu hacimlerde duvarlar badanalıdır. Islak hacimlerde zeminler seramik duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. Islak hacimlerde armatürler tamdır. Taşınmazın pencere doğramaları ahşap, ısınma sistemi doğalgaz esaslı kombi olan dairenin radyatörleri ve kombisi mevcuttur.Taşınmaz Çorum kent yerleşim alanının genellikle orta gelirli kesimin konut amaçlı kullandığı bir bölgede olduğu, Mahallenin Çorum kent merkezine orta mesafede bulunduğu taşınmazın yakın çevresinde temel ihtiyaçlarının karşılanabileceği alışveriş yerleri- okul- cami vb. sosyal donatılara yakın olduğu, elektrik- su- yol- kanalizasyon- doğalgaz vb. kamu hizmetlerinden yararlanma imkanı bulunduğu anlaşılmıştır.
Adresi : Çorum İli, Merkez İlçe,Gülabibey Mahallesi, Aşağı Kapaklı Mevkii, 1071 ada no, 41 parsel no, bodrum kat, 1 nolu bağımsız bölüm
Taşınmazın Posta Adresi: Gülabibey Mahallesi, Beytepe 1. Sokak, No:28, Bodrum Kat, D:1 Merkez/Çorum
Yüzölçümü : 73 m2
Arsa Payı : 3/35
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3. Kat, konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatında Gibidir
1. Satış Günü : 31/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ÇORUM ADLİYESİ MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1203 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR