ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Gülabibey'de 110 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984726
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : GÜLABİBEY MAH. / GÜLABİBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1610 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
5. İCRA DAİRESİ
2018/1610 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Merkez İlçesi, Gülabibey Mahallesi, Kapaklı Aliki Yolu Civarı Mevki, Ada: 1056, Parsel: 5 adresinde, Zemin Kat, bağımsız bölüm no: 2, Yüzölçüm: 299,00 m² alanında, ana taş. niteliği Arsa vasfında, 16/60 arsa paylı Mesken olarak tamamı Borçlu adına kayıtlıdır.Bulunduğu Binanın Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina; bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Dava konusu taşınmaz binanın zemin katında kuzey-güney-doğu-batı cephesinde bulunmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bina 2003 yılında yapılmıştır. Bina III. Sınıf A grubu yapı sınıfına dâhildir. 2 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri:Taşınmaz binanın zemin katında, kuzey-güney-doğu-batı cephesindedir. Çorum Belediyesinden edinilen bilgiye göre 117,00 m² alanındaki daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, hol, antre ve 4 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Islak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Hol, antre, mutfak, salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, daire dış kapısı ve iç kapıları ahşap panel kapıdır. İç duvarları sıva üzeri plastik boyalı, pencereleri ahşap doğramalıdır. Mutfak dolabı suntalemden, tezgâhı ise granit mermerdir. Dairenin ısınma sistemi müstakil kombilidir. Halihazırda dairede kiracı oturmaktadır.Önemli Yerlere Mesafesi: Dava konusu taşınmaz;Ata Caddesine 140 m mesafede,Beytepe 3. Caddesine 50 m mesafede, Çorum Merkezine (Çan Saati) 1900 m mesafededir.
Adresi : Gülabibey Mahallesi, Beytepe 2. Cadde, Salurlu Şen Kardeşler Apartmanı, No: 39/2 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü :299 m² (bulunduğu arsasının)
Arsa Payı : 16/60
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam 3 katlı KONUT alanında kalmaktadır.TAKS: 0,20 - KAKS: 0,60 Ayrık Nizam 3 kat konut(A-3)
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1610 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR