BAYAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Bayat'ta 65 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BAYAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983509
Şehir : Çorum / Bayat
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BAYAT
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HABER 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
45,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
BAYAT İLÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BAYAT(ÇORUM)
İCRA DAİRESİ

2019/1 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Bayat İlçe, 59 Ada, 12 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Çorum İli Bayat İlçesi Yenimahalle 59 ada 12 parselde kayıtlı 1. katta yer alan 5 no'lu bağımsız bölümdür, mesken vasfındadır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu 59 ada 12 numaralı parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında '' Bitişik Nizam (B-3) 3 Katlı Ticaret '' alanı olarak işaretlidir. Parsel doğu yönünden imar yoluna cephelidir. Değerleme konusu taşınmazların bulunduğu bina yığma kargir yapı tarzında, ayrık nizam, zemin kat+2 normal kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Asansör bulunmayan binanın dış cepheleri ısı yalıtımsız, sıvalı ve akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramalı ve yağlı boyalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları dökme mozaik kaplamalı, merdiven hattı yan duvarları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Elektrik, su, Telekomünikasyon, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl '' Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'' tarafından yayınlanan '' Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri'' ne göre; '' Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesi''nin 3.2. maddesi gereğince III. sınıf A Grubu yapılar sınıfına dahildir. Kıymet takdiri konusu 5 numaralı bağımsız bölüm bulunduğu binanın 1. katında yer almaktadır. Kıymet takdiri tarihi itibari ile mesken olarak kullanılan daire salon, mutfak, 2 oda, giriş, banyo, tuvalet ve 1 adet balkon mahallerinden meydana gelmekte olup 65 m2 kullanım alanına sahiptir. Daire kuzey-doğu ve kuzey-batı cephelidir. Isınması soba ile sağlanmaktadır. salon, oda, mutfak ve giriş zeminleri mermer agregalı beton kaplamalı, duvarlar ve tavanları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfağında bulunan betonarme mutfak tezgahı seramik kaplamalı olup altında ve üzerinde suntelemden yapılı mutfak dolapları bulunmaktadır. Islak hacimlerin duvarlarının yarısı, zeminlerinin tamamı seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı ve iç mekan kapıları ahşap ve ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır. Değeri 45.000 TL'dir.
Adresi : Çorum İli Bayat İlçesi Yenimahalle 59 ada 12 parsel 1. Katta yer alan 5 bağımsız bölüm no'lu taşınmaz
Yüzölçümü : 65 m2
Arsa Payı : 5/32
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre uygulama imar planında 1/1000 ölçekli bitişik nizam (B-3) 3 Katlı Ticaret Alanı
Kıymeti : 45.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : BAYAT İLÇE ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Bayat İlçe, 59 Ada, 12 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Çorum İli Bayat İlçesi Yenimahalle 59 ada 12 parselde kayıtlı bulunduğu binanın zemin katında yer alan 4 no'lu bağımsız bölümdür, dükkan vasfındadır. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu 59 ada 12 numaralı parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında '' Bitişik Nizam (B-3) 3 Katlı Ticaret '' alanı olarak işaretlidir. Parsel doğu yönünden imar yoluna cephelidir. Değerleme konusu taşınmazların bulunduğu bina yığma kargir yapı tarzında, ayrık nizam, zemin kat+2 normal kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Asansör bulunmayan binanın dış cepheleri ısı yalıtımsız, sıvalı ve akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramalı ve yağlı boyalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları dökme mozaik kaplamalı, merdiven hattı yan duvarları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır. Elektrik, su, Telekomünikasyon, kanalizasyon gibi altyapı sistemlerinin mevcut olduğu tespit edilen bina; her yıl '' Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'' tarafından yayınlanan '' Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri'' ne göre; '' Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesi''nin 3.2. maddesi gereğince III. sınıf A Grubu yapılar sınıfına dahildir. Kıymet takdiri konusu 4 numaralı bağımsız bölüm bulunduğu binanın zemin katında yer almaktadır. Halihazırda depo olarak kullanılan taşınmaz takriben 25 m2 kullanım alanına sahiptir. Dükkan giriş kapısı demir doğramalı ve sacdan imal edilmiş olup üzeri yağlı boya ile boyalıdır. İç cephe duvarları sıvalı ve boyasız olan taşınmazın zeminleri şap beton kaplamalıdır. Değeri 25.000 TL'dir.
Adresi : Çorum İli Bayat İlçesi Yenimahalle 59 ada 12 parsel 1. Katta yer alan 5 bağımsız bölüm no'lu taşınmaz
Yüzölçümü : 25 m2
Arsa Payı : 3/32
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre uygulama imar planında 1/1000 ölçekli bitişik nizam (B-3) 3 Katlı Ticaret Alanı
Kıymeti : 25.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : BAYAT ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR