ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Bahçelievler'de daire hissesi icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982414
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/29 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çorum adliyesi ek bina Karakeçili mah.Alaybey Sk. No:96/A Çorum 5. icra müdürlüğü 2. kat mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ

2018/29 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 566 Ada, 4 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Çorum İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Ada:566, Parsel:4 de kayıtlı,ana gayrimenkulü 455,61 m² yüzölçümünde, ARSA vasfında, Kat İrtifakı yapılı, Zemin katta yer alan 3/4 hisse oranı 5 bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğinde tapu kaydı bulunmaktadır. 5 nolu mesken taşınmazın Borçluya ait 3/4 HİSSESİ
Dava konusu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında, ayrık nizam, İki Bodrum Kat + Zemin Kat + 4 Normal kat olmak üzere 7 katlı olarak inşa edilmiştir.Asansör bulunan binanın dış cepheleri ısı yalıtım üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır. Ahşap oturtma çatısı M.T kiremit kaplamalıdır. Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramalı ve yağlı boyalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamalı, merdiven hattı yan duvarları kum, kireç ve çimento karışımı sıva üzeri plastik boyalıdır.
Halihazırda mesken olarak kullanılan daire Çorum Tapu Müdürlüğün de incelenen onaylı mimari projesine göre salon, mutfak, 3 oda, gece holü, antre, kiler, WC-lavabo banyo ve 2 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık net 115,00 m² kullanım alanına sahiptir. Çorum Belediye Başkanlığında yapılan araştırmada 18/12/1995 tarih ve 28/5 belge numaralı yapı kullanma ruhsatı mevcuttur. Daire güney, doğu ve batı cephelidir. Isınması kalorifer (merkezi sistem) sitemiyle sağlanmaktadır.
Salon, oda ve mutfak zeminleri vernikli ahşap parke, gece holü ve antre zeminleri seramik kaplamalıdır.Salon, oda, mutfak, antre ve gece holü duvarları saten alçı kaplamalı ve plastik boyalı, kartonpiyerli tavanları da saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Mutfağında bulunan mermer mutfak tezgâhının altında ve üzerinde suntelemden yapılı mutfak dolapları bulunmaktadır.
Islak hacimlerin duvar ve zeminleri seramik kaplamalı, tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı, iç mekân kapıları ahşap, ısıcamlı pencereleri PVC doğramalıdır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Yeşil Yurt 3. Sokak Güneri Apartmanları No:22/5 Merkez/ÇORUM
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 14/162
İmar Durumu : Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu 2566 ada 4 numaralı parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Blok Nizam (Bl - 6) 6 katlı Konut alanı olarak işaretlidir. Parsel Kuzeyden ve güney yönünden imar yoluna cephelidir.
Kıymeti : ¾ x 180.000,00 TL = 150.000,00 TL TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : haciz
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Çorum adliyesi ek bina Karakeçili mah.Alaybey Sk. No:96/A Çorum 5. icra müdürlüğü 2. kat mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/29 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR