ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Bahçelievlerde 120 m² daire icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00931668
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / YENİYOL
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 19.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36204 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 11:25
Satış Yeri
:
Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ
2018/36204 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Merkez İlçe, 1466 Ada, 8 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm.Tapu kayıtlarına göre; 446 m2 arsa üzerindeki, Bodrum + Zemin + 2 Normal Kat olmak üzere toplam 4 katlı betonarme binanın 2. Normal katında bulunan mesken vasıflı taşınmazdır. Çorum Valiliğine 1300 metre, Şehir merkezine (Saat Kulesi) uzaklığı 1800 metredir. Belediye ve Kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. .Bulunduğu bina 2009 yılı yapımlıdır. Her katta tek daire üzerinden olup dairenin her yöne cephesi bulunmaktadır. Brüt 120 m2 dir. Bulunduğu bina ısı yalıtımsız ve asansörsüzdür. 3 adet yatak odası, 1 adet salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 3 adet balkon mahallerinden oluşmaktadır.İç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavanlarında kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Odaların zeminleri laminat kaplamalıdır. Mutfak, banyo, tuvalet ve balkonların zeminleri seramik kaplamalıdır. Giriş kapısı çelik kapılıdır. İç kapılar ahşap doğramalı, pencereler ise pvc doğramalıdır. Mutfak dolap ve tezgahları ile vestiyer dolabı yapılı durumdadır.Kombili ve kaloriferlidir.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Dumlupınar 10. Sokak, No:4/4 Merkez/Çorum
Yüzölçümü : 446 m2 (bulunduğu arsasının)
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmarı durumu Ayrık Nizam 3 Kat Konut imarlıdır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 19/03/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Karakeçili mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR