ALACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum Alaca'da tek katlı konut ve eklentilerinin hissesi icradan satılıktır

ALACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112155
Şehir : Çorum / Alaca
Semt-Mahalle : DENİZHAN MAH. / ALACA
Oda Sayısı : 3+1
: 190
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

ALACA LİDER 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,016 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Alaca Adalet Sarayı 1. Kat 31 nolu oda Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Alaca/ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALACA İCRA DAİRESİ
2019/90 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Alaca İlçe, 475 Ada, 8 Parsel, DENİZHAN Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde, 1 adet tek katlı yığma konut ile tek katlı yığma kömürlük ve taşınmazın etrafında yığma bahçe duvarı bulunmaktadır. Tek katlı yığma konut niteliğindeki yapıda, salon, oturma odası, 2 adet yatak odası, antre, banyo, wc+lavabo, mutfak ve balkon mahalleri bulunmaktadır.Toplam yapı alanı 106,00 m² dir. Çatışı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplama, bahçe kapısı demir doğrama, dış cephesi çimento esaslı dış cephe sıvası üzeri akrilik boya, iç duvarları alçı sıva üzeri plastik boya, ıslak hacimler hariç tüm odalar ve koridor zeminler laminant parke kaplama, iç oda kapıları iki tarafı suntalem kapı, pencereler pvc doğramalıdır. Mutfak zemini karo mozaik, tezgah suni mermer, dolapları mdflam kaplamalıdır. Isınma katı yakıt sobası ile sağlanmaktadır. Çatısında güneş enerjisi sıcak su sistemi bulunmaktadır. Yapının yaklaşık 20 yıl önce yapıldığı kanaatine varılmıştır. Yapı dört cephelidir. Tek katlı kömürlük olarak inşa edilen yapı yaklaşık 20 yıllıktır. Çatısı ahşap iskelet üzeri kiremit kaplamalıdır. Duvarlarında sıva bulunmamaktadır. Dış cephesi boyalıdır. kapısı ahşaptır. Duvar çatı ve kapısı büyük oranda yıpranmıştır. Kömürlüğün toplam yapı alanı 17,00 m² dir. Taşınmaz üzerinde 1 adet 14-15 yaşında armut, 1 adet 20-25 yaşında erik, 1 adet 20-25 yaşında elma, 1 adet 30-35 yaşında kayısı, 2 adet 14-15 yaşında ayva, 1 adet 30-35 yaşında vişne ağacı bulunmaktadır. Taşınmazda dosyamız borçlusu 1/2 hisse sahibidir. Satış iş bu 1/2 hisseye ilişkindir. Taşınmazın toplam değeri 100.033,80 TL satışa konu dosyamız borçlusunun hisse değeri 50.016,90 TL olarak takdir edilmiştir. Taşınmaz belediye imar planı içindedir.
Yüzölçümü : 380,41 m² (Taşınmazın tamamına ilişkin)
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 50.016,90 TL (Satışa konu 1/2 hisseye ilişkin)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Alaca Adalet Sarayı 1. Kat 31 nolu oda Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Alaca/ÇORUM

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR