ÇORLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da dubleks villa icradan satılıktır

ÇORLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909311
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : ÖNERLER MAH. / ÇORLU
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:10
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİ MEZAT SALONU ZEMİN KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
2. İCRA DAİRESİ
2018/229 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çorlu İlçe, 185 Ada, 2 Parsel, ÖNERLER Mahalle/Köy, NO:4 Nolu Bağımsız Bölüm ErguvanVillaları olarak isimlendirilen ve 14 adet birbiriden bağımsız dubleks villadan oluşan sitede yer almaktadır.Sitenin batısında yer alan dubleks villanın pencere doğramaları ahşap renkli pvc,dış cephesi ise ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalıdır.Giriş kapısı önü kilit taşı ile kaplıdır.Dubleks meskenin garajın bulunduğu dış cephesi dekoratif taş ile kaplıdır.Dubleks meskenin dış kapısı ahşap,iç kapıları amerikan panel kapıdır.Dubleks meskende doğalgaz tesisatı tamamlanmış olup panel radyatör ve kombi bulunmaktadır.Zemin katta salon,bir oda,garaj,banyo,mutfak,kiler ve teras bulunmaktadır.Ahşap veranda ile kaplı olan terasın zemini seramik kaplıdır.Salon ve odanın zemini laminat parke kaplı,kiler ve mutfağın zemini ise seramik kaplıdır.Banyonun zemin ve duvar kaplaması seramiktir.Mutfakta tezgahı granit olan mutfak dolabı,banyoda alafranga klozet,aynalı dolaplı lavabo bulunmaktadır.Üst kata çıkış için ahşaptan ima merdiven kullanılmaktadır.Merdivenin bulunduğu bölümdeki duvarlar duvar kağıdı ile kaplıdır.Üst katta antre,üç oda,kiler ve banyo bulunmaktadır.Antre ve kilerin zemin kaplaması seramik kaplı,odaların zemini ise laminat parke kaplı,duvar ve tavanları boyalıdır.Banyoda alafranga klozet,duşakabin,aynalı dolaplı lavabo bulunmaktadır.
Adresi : Önerler Mahallesi,Uygur Sokak,Erguvan Sitesi,No:16/4Çorlu / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 11.112,80 m2
Arsa Payı : 28/392
İmar Durumu : TAKS:0,20,KAKS:0,40, ayrık nizam 2 kat konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 950.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİ MEZAT SALONU ZEMİN KAT
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR