ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da 160 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037792
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : MUHİTTİN MAH. / ÇORLU
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3828 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 09:45
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİ 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ
2019/3828 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çorlu İlçe, 1047 Ada, 8 Parsel, MUHİTTİN Mahalle/Köy, 2.kat 8 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Muhittin mahallesi, 1047 ada, 8 parseldeki 972 metrekare yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 2.kat 8 nolu bağımsız bölümdeki meskenin adresi, Muhittin mahallesi, Adnan Kahveci Caddesi, Hatice Korkmaz apartmanı no:14 şeklindedir. 38/972 arsa paylı olan taşınmazın imar planına ilişkin olarak, ayrık nizam 6 kat ticari alanda bulunduğu, yapı ruhsat tarihinin 21/11/1996 olduğu meskenin net yüzölçümünün 150 metrekareden az olduğu, bağımsız bölüme ilişkin olarak yapı kullanma izin belgesinin bulunmadığı, meskenin bulunduğu betonarme binanın bodrum+zem,n kat(asma katlı)+5 normal kattan olduştuğu anlaşılmaktadır. Taşınmazın özelliklerine bakacak olursak 3 oda, salon mutfak antre banyo ebevyn banyosu ve tuvaletten bölümlerinin oluştuğu, bina dış kapısının demir doğrama olduğu, asansör olduğu, doğalgaz montajının tamamlandığı, altyapı hizmetlerinden faydalandığı meskenin brüt 160 metrekare olduğu, ancak belirtildiği üzere kapalı kullanım alanının 150 metrakreden az olması hasebiyle KDV oranının %1 olarak belirlendiği, taşınmazın bulunduğu bölgeye ilişkin olarak sosyo ekonomik açıdan daha çok orta-yüksek gelir düzeyine kadar kişilerin mesken oalrak tercih ettiği bölgede olduğu anlaşılmaktadır.
Adresi : Yukarıda.
Yüzölçümü : 972 m2
Arsa Payı : Yukarıda.
İmar Durumu : Yukarıda.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİ 4.İCRA DAİRESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3828 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR