ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu'da 121 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129485
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : KAZIMİYE MAH. / SİLAHTAR
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/598 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
ÇORLU ADLİYESİÇORLU 4 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU (ZEMİN KAT) ÇORLU / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ


2019/598 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Kazimiye Mahallesi KavakÇatağıEsece Yolu Mevki 2490 Ada 3 Parseldeki 8195,45 m2 yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan 180/16390 arsa paylı B Blok 8. Kat 33 nolu bağımsısz bölüm (mesken)Yapı ruhsat tarihi 18/04/2014 olup meskenin net yüzölçümü 150,00m2 den azdır bağımsız bölüme aityapı kullanmaizin belgesi henüz alınmamaşıtırTAşınmaz üzerinde A ve B Bloktan oluşan betonarme binaların bulundğuelektriik sualtyapı ulaşım ve temizlik hizmetlerindenfaydalanmaktadır. A Blokbod7rum kat + zemin kat +7 normal kat, B Blok ise bodrum kat +zemin kat+13 normal kattan omuşan betonarme karkas olarak inşa edilmşitirbinalırn dış cepheleri ısı yalıtımı uygulanmış akrilik esaslıdışcephhe boyası ile boylalı pencere doğaramalarıahşap renkli pvcdirmeskenin bulunduğu B Blokta doğalgaz tesisatı tamamlanmış olup bina da asansör bulunmaktadır.meskenin dış kapısıçelik iç kapıları ahşap prestir meskende üc oda salon mutfak hol banyo ebeveyn banyogiyinme odası ve tuvalet bulunmaktadır salon ve odaların zeminini laminat parke mutfak ve holünzemini seramikduvar ve tavanlarıboyladırı Banyotuvalet ve ebeveyn banyonun zeminve duvarı seramiktavanları metalasam tavandırmutfakta tezgahı kuvars esaslı kompoze taş(çimstone ) olan mutfakdolabı banyoda ovalduş teknesi duşakabin lavabo ve alafrangaklozet ebeveyn banyoda oval duş teknesi duşakabin alafranga klozet ve aynalıdolaplı lavabo bulunmaktadır. mesken net 121,98m2 brüt 153,80m2 dir.
Adresi : Tekirdağİli Çorlu İlçesi Kazimiye Mahallesi Erdal İnönü Caddesi B Blok No :60
İmar Durumu : imar planındaE=1,50 Hmax= serbest konut kalmaktadır.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU ADLİYESİÇORLU 4 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU (ZEMİN KAT) ÇORLU / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/598 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR