ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu Şeyhsinan mahallesinde 122 m2 daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892068
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : ŞEYHSİNAN MAH. / ÇORLU
: 122
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/835 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2018/835 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tekirdağ ili Çorlu ilçesi Şeyhsinan Mahallesi, Çobançeşme mevkii 703 Ada 132 Parselde bulunan 189,00 M2 yüzölçümüne sahip arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan 22/189 arsa paylı 1+2 Kat 5 Nolu bağımsız bölüm (Dubleks Mesken) İmar Planında bitişik nizam 6 kat konut alanındavebölüme ait yapı kullanma izni bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu Betonarme binanın dış cephesinde ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalı Pencere doğramaları pvc dir. SGK binası ve Mustafa Kemal Caddesine yakın ulaşım, altyapı,elektrik,su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan, çevrede konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer olmaktadır. Doğal Gaz tesisatı tamamlanmış, binada asansör mevcuttur. 1. ve 2.katında girişte Çelik kapı bulunur.İç kapılar amerikan kapıdır. Panel radyatör ve kombi bulunur.1.Normal katında salon,mutfak hol ve tuvalet bulunur,Mutfak tezgahı granit dolabı vardır. Üst kata betonarme merdivenle çıkılmakta.2. katta üç oda hol ve banyo bulunmakdadır. Odalar ve holün zemini laminat parke banyo zemin ve duvar seramiktir. Banyoda oval duş teknesi duşakabin alafranga klozet ve aynalı dolap bulunur.Dubleks Mesken Brüt 122 Metrekaredir. Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/835 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, Borçlu alacaklı veya ilgililerin herhangibirine satış ilanının tebliğ edilememesi durumunda ilanen tebliğe kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR