ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu Kemalettin mahallesinde 116 m2 daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891647
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : KEMALETTİN MAH. / SİLAHTAR
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4322 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ
2018/4322 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Tekirdağ ili Çorlu ilçesi Kemalettin Mahallesi 154 Ada 43 Parselde bulunan 275,39 M2 yüzölçümüne sahip arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan 20/200 arsa paylı 5. Kat 12 Nolu bağımsız bölüm (Mesken) İmar Planında bitişik nizam 6 kat konut alanında bulunmaktadır. Bağımsız bölüme ait yapı kullanma izni bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu Betonarme binanın dış cephesinde ısı yalıtımı uygulanmış dış cephe boyası ile boyalı Pencere doğramaları çitf cam pvc dir. Gazi Orta Okulu ve Perşembe Pazarı na yakın ulaşım, altyapı,elektrik,su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan, çevrede konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer olmaktadır. Doğal Gaz tesisatı tamamlanmış, binada asansör mevcuttur. Bağımsız bölümde dış kapı Çelik iç Kapılar Amerikan panel kapıdır.Panel radyotör ve kombi mevcuttur.Kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Meskende üç oda,salon,hol,mutfak,banyo ve tuvalet bulunur. Salon ve odaların zemini laminat parke mutfak ve holün zemini seramik,duvar ve tavanları boyalıdır. Banyo ve tuvaletin zemin ve duvarları seramiktir.Banyo tavanında rutubet mevcuttur.Mutfak tezgahı granit dolap mevcut,banyoda oval duş teknesi,duşakabin,alafranga klozet ve aynalı dolabı vardır. Tuvalette alaturka tuvalet taşı bulunur. Mesken brüt 116,00 Metrekaredir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, borçlu alacaklı veya ilgililerin herhangibirine satış ilanının tebliğ edilememesi durumunda, ilanen tebliğe kaim olmak üzere ilan olunur.07/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR