ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorlu Camiiatik'de 116 m² daire icradan satılıktır

ÇORLU 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117244
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Semt-Mahalle : ŞEYHSİNAN MAH. / ÇORLU
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2863 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 09:00
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 09:00
Satış Yeri
:
ÇORLU 4 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALANO (ZEMİN KAT) ÇORLU/TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
4. İCRA DAİRESİ


2019/2863 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Camiiatik Mahallesi Öksüzgazi Mevki 71 Ada 8 Parseldeki307,00m2yüzölçümüne sahip arsa vasıflı taşınmaz üzerindeki 120/1600 arsa paylıA Blok ,2.Kat 4 numaralı bağımsız bölüm (mesken) Yapı ruhsattarihi 21/01/1993 olup bağımsız bölümün yüzölçümü 150,00m2 den azdır bağımsız bölüme ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamamaktadır arsa vasıflı taşınmaz üzerindeA ve B Blokoluşan bitişik nizamda inşaedilmiş olan iki adet betonarme bina bulunmaktadır.A blok öksüz Gazi Sokağa cephelidir A Blokta bulunanbetonarme yapıda mesken vasıflıbağımsız bölümlerbulunmaktadır. BetonarmeA blok bodrum kat + zemin kat+4 normal kattanoluşmaktadır.yapınındış cephesi ısı yalıtımıuygulanmış dış cephe boyası ileboyalı pencere doğaramaları pvcdirbinanın dış kapısı demir doğramadır. binada asansör olmayıp bağımsız bölüme aitdoğalgaz saati bulunmaktadır.meskenin dış kapısı çelik iç kapları amerikan panel kapıdır meskende panel radyatör ve kombi bulunmaktadır meskende üç oda salon antre mutfak banyo ve tuvalet bulunmaktadır. salon antre ve odaların zemin kaplaması laminat parke mutfağın zemini resamik duvar ve tavanları boyalıdır. banyo ve tuvaletin zemin ve duvar kaplaması seramik tavanları boyalıdır.mutfakta tezgahı granit olan mutfak dolabı banyoda oval duş teknesi duşakabin aynalı dolaplı lavabove alafranga klozettuvalet ise alturka taşı ve lavabo bulunmakatdır.Mesken brüt 116,00m2dir
Adresi : Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Şeyhsinan Mahallesi Öksüzgazi Sokak aslanpay Apartmanı No :1
İmar Durumu : imar planında bitişik nizam 6 kat yapılanma koşuluna sahip ticari alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kayındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : ÇORLU 4 İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALANO (ZEMİN KAT) ÇORLU/TEKİRDAĞ - -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2863 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR