ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çine/Cumhuriyet'te 3+1 daire icradan satılıktır

ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036047
Şehir : Aydın / Çine
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ÇİNE
Oda Sayısı : 3+1
: 153
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/425 TLMT
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:40
Satış Yeri
:
Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇİNE

İCRA DAİRESİ

2018/425 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Çine ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Sani Kırı Mevkii, 553 Ada, 1 Parsel, 6.114,32 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde, 10/420 arsa paylı, A Blok, Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Ana taşınmaz olan Cumhuriyet Mahallesi 553 ada 1 parsel sayılı taşınmazın üzerinde tapu kaydında bulunan 6 bloktan birisi olan A blok taşınmazın kuzey doğusunda yer almakta olup toplam üç kat ve altı meskenden ibaret betonarme bir binadır. Taşınmazda 31.10.2011 tarih ve 6814 yevmiyeli işlem ile kat irtifakı tesis edilmiştir. Ana taşınmaz ilçe merkezinde Cumhuriyet Mahallesi'nde yer almakta olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Kuvayı Milliye Caddesi cephesi Ayrık Nizam - 5 Kat(TAKS:0.30, KAKS:1.50, ön bahçe mesafesi 5 m) yapılanmaya müsait konut fonksiyonlu bir imar adası içerisinde yer almaktadır. 1 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz ortak alanlar hariç 153 m2 miktarlı olup kıymet takdirinin yapıldığı tarihte boş durumdadır. Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz civarındaki yeni yapılaşmalar genel olarak konut amaçlı kooperatifler, site gibi yapıların inşa edildiği bir bölgededir. Ana taşınmaz üzerindeki yapılar yol, su, elektrik, kanalizasyon, katı atık, vb. teknik alt yapı ve belediye hizmetlerinden faydalanan bir konumdadır. Ana taşınmazın kuzey-batısında park alanı bulunmakta olup park düzenlenerek kamu kullanımına açılmış durumadır. 5-10 yaş aralığında olan mesken bir salon, üç oda, mutfak, banyo, tuvalet, ebeveyn banyosu, kiler ve üç cephede balkondan ibaret olup merkezi sistem kaloriferlidir.

Adresi : Cumhuriyet Mah. 36 Sok. Dış Kapı No:13 A Çine / AYDIN

Kıymeti : 225.000,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:40 - 11:45 arası

Satış Yeri : Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceğine,

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/425 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR