İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çiğli İnönü Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01100602
Şehir : İzmir / Karşıyaka
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/608 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - 1717 Sokak No:82/C Vakıf İşh. Kat:4 KARŞIYAKA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARŞIYAKA 2. İCRA DAİRESİ


2017/608 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : İzmir İl, Çiğli İlçe, Harmandalı Mahallesi, 2288 ada, 4057,00 m2 yüzölçümlü, 2 parsel, 1. Blok 2. Kat, 36/4057 arsa paylı, 5 numaralı bağımsız bölüm mesken nitelikli Tam HİSSELİ
Adres: İnönü Mahallesi 9501 Sokak no:7/24 D:5 Çiğli/İZMİR
Taşınmaz doğrusal olarak 9. Caddeye 1100 m, İzmir Çevreyoluna 1600 m ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Ana kampüsüne 2150 m mesafede yer almaktadır. Parsel; Köşe parsel özellikli olup düz ve eğimsiz bir arazi yapısına sahiptir. Çevresi konut yoğunluklu yeni yapılaşmaya sahip olup orta gelir gurubuna hitap eden bir mevkide yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarına 5 dk yürüme mesafesindedir. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır.
Ayrık nizam imara uygun olarak inşa edilmiş olan, zemin + 7 kattan ibaret betonarme bina ve ikiz nizam dubleks meskenler bulunmaktadır. Binada her katta 4 daire olmak üzere toplam 32 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm yer almakta olup asansör, yangın merdiveni ve dış cephe ısı yalıtımı mevcuttur. Binanın bir giriş kapısı olmasına rağmen proje ile mevcut kullanım durumundaki uyumsuzluğun giderilebilmesi için iki ayrı kapı numarası verilmiş olup kıymet takdirine esas (5) numaralı bağımsız bölümünde yer aldığı binanın ana giriş kapısına göre sol kanadına 7/24 kapı numarası , sağ kanada ise 7/23 kapı numarası verilmiştir.
(7/24 kapı-5 bağımsız bölüm) numaralı mesken niteliğindeki taşınmaz;
Binanın ana giriş kapısına göre 7/24 kapı numaralı sol arka kanadında 2. Katta yer almakta olup Güney ve Batı yönlerine cephelidir. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 kiler ve 2 balkondan ibaret olup yerinde alınan( dış duvarlar ve balkonlar hariç) ölçülere göre net alanı: 114,60 m2 dir. Balkonlardan birisi ısıcamlı pvc doğrama ile kapatılmış durumdadır. Dış kapısı çelik kapı iç kapıları ahşap panel kapı, pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Zemin kaplaması olarak salonun ve odalarda laminant parke, mutfak ve koridorda ise seramik kullanılmıştır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. İç duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Ayrıca tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer kullanılmıştır. Mutfakta hazır mutfak dolapları ve tezgahı, banyo-wc de ise duşakabin, Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Isınma doğalgazlı kombi ve kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Yapı fiili olarak 19 yaşında olup bu hali ile IVA yapı sınıfına dahil ve betonarme bina için yapı yıpranma oranı %20 dir.
İmar Durumu : Çiğli Belediye Başkanlığı İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 18/02/2019 tarih ve E.852/1592 sayılı yazısında ana taşınmaz parsel ile ilgili olarak; Anılan parselin Emsal:1.5 oranlı Hmaz: 21,80 m Gabarili Konut alanına isabet ettiği; ancak söz konusu parselinde içinde bulunduğu Cumhuriyet, İnönü, Mustafa Kemal Atatürk Mahallelerini kapsayan alanda 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarında uyumsuzluk nedeniyle ''Harmandalı Revizyon'' imar plan çalışmalarının yeniden hazırlandığı ve bahse konu imar durumu talebinin çalışmalar tamamlandıktan sonra değerlendirileceği anlaşılmıştır'' denilmiştir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 03/10/2000 tarihli '' Yönetim Planı'' 08/04/2014 tarihli '' Vaziyet planında/ mimari projede blok değişikliği yapılmıştır'' 4 adet farklı tarihlerde '' Bu gayrimenkulün mülkiyeti Kat Mülkiyetine geçmiştir'' beyan kayıtları mevcuttur .
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - 1717 Sokak No:82/C Vakıf İşh. Kat:4 KARŞIYAKA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR, FARKI ÖDEMEYECE MECBURDUR, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelinin derhal veya İİK. Madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.

4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7-İş bu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı , tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunur.

8-TAŞINMAZIN KONUT FİNANSMANINDAN KAYNAKLI OLMASI HALİNDE KDV VE DAMGA VERGİSİ MUAFİYETİ SADECE DOSYA ALACAKLISI İÇİN GEÇERLİ OLUP, İHALE ALICISI ÜÇÜNCÜ KİŞİLER SADECE KDV'DEN MUAFTIR.

9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/608 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR