KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Çiğli ilçesinde 2+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961870
Şehir : İzmir / Çiğli
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11363 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
1. İCRA DAİRESİ
2018/11363 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir İli, Çiğli İlçesi, Büyükçiğli Mah, 48 Cilt, 4673 Sayfa, 11591 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 17.556,00 m² Yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği "ALTI KATLI ONBİR DAİRELİ KARGİR BİNA" olan, 3. Kat, 6814/3-3 Giriş, 8 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 6/804 Arsa Pay/Paydalı, Bağımsız Bölüm Niteliği "MESKEN" olan taşınmaz.Tam Hisseli.Adresi: Evka 2 Mahallesi, 6814/3 Sokak, No:3, Çağla Apartmanı, Kat:3, D:8 Çiğli/İZMİR
İmar Durumu : Çiğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21.01.2019 tarih, E.384/647 sayılı yazısına göre konu parsel E:1.40, Büyük Çiğli Sosyal Konut Alanı imarlıdır, kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.
Kıymeti : 215.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (5582 sayılı yasa gereği konut finansmanı kredisinden kaynaklandığından KDV'den istisna)
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
Hali Hazır Durumu : Meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat mülkiyeti kuruludur. Parselde 12 blok mevcut olup çok sayıda bağımsız bölüm yer almaktadır. Meskenin yer aldığı 6814/3 Sokaktan 3 numaralı girişe sahip blok bodrum+ zemin+4 kattan müteşekkildir. Binada bodrum katta kömürlükler, 1 adet dükkan, 1 adet mesken, zemin katta ve normal katlarda 2’şer adet mesken olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binaya giriş bodrum kattandır. Binada asansör bulunmazken doğalgaz mevcuttur. Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır, bina giriş zemini ve merdivenler mozaik kaplıdır. Mesken 3.katta (en üstün bir altı)merdivenden çıkınca sağdaki kapıdır. Başka bir deyişle bina girişini karşımıza alıp binaya baktığımızda 3.katta, sağdaki meskendir. (Rapor ekindeki proje fotoğrafında konumuz mesken işaretlenmiştir.) Mesken 2+1 olup Dosyada yer alan, Çiğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21.01.2019 tarih, E.384/647 sayılı yazısı ekindeki yapı kullanma iznine göre brüt (duvarlar dahil) 82m² alana sahiptir.(Net 72 m²’ye tekabül etmektedir.) Mesken salon, mutfak, 2 oda, banyo-wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende tüm zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır.Banyoda duvarlar fayans kaplıdır, duş yeri, duşkabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfak kısmında hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramadır. Mesken 2 cephelidir, çevresi açıktır. Meskenin kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmaz tarif olarak Çevre yolu üzerinden Karşıyaka Batı kavşağından Evka 2 yönünde yukarı doğru 1,4 km. ilerleyince gelinen site içerisinde Çağla Apartmanıdır. Taşınmaz Ali Şir Nevai İlköğretim Okulu’na yürüme mesafesindedir Taşınmaza otobüs ile ulaşım mümkündür.
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No:82/C 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 1. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR300001500158007290494473 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11363 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 05/03/2019 (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

2/2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR