KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ

Çiğli Balatçık Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 4. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068504
Şehir : İzmir / Çiğli
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ÇİĞLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4186 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
1717 Sokak No:82/C Vakıf İşh. Kat:4 (Karşıyaka Adliyesi Ek Bina) Karşıyaka/İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
4. İCRA DAİRESİ
2019/4186 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda, İzmir İli, Çiğli İlçesi, Balatçık Mah. 33634 Ada, 14 Parselde 2/5 arsa paylı 1.Kat, 1 Nolu B.Bölüm olarak kayıtlı olup, Konu meskende kiracı ikamet etmektedir. Mesken 4 oda, salon, mutfak, koridor, banyo, wc, kiler ve 2 adet balkondan ibarettir. Bulunduğu katta tek daire vardır.Dairenin brüt alanı 152.95 m² net alanı yaklaşık 109.00 m² dir. Salon ve odaların yer döşemesi laminant parke kaplıdır Mutfağın mermer banko üzeri ve altında hazır mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak alt dolapları ile üst dolaplarının arasının dekoratif fayansla kaplı olup, yer döşemesi seramik kaplıdır Banyosunda duşakabin, klozet ve hilton lavabo mevcut olup, yer döşemesi seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Wc'sinde hela taşı ve lavabo mevcuttur. Tüm duvarlar boyalı, tavan kenarları kartonpiyerli, pencere doğramaları pvc,iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin içinde bulunan balkonun salon ve mutfağa, diğer balkonun oda ile bağlantılı olduğu tespit edilmiştir. Dairede doğalgaz bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu binanın yaklaşık 13 yaşında olduğu, yapının 3.sınıf A grubunda, temel Belediye ve Kamu Hizmetlerinden yararlandığı, kullanım amacı bakımından 2.dereceden merkezi sayılabilecek bir yerleşim alanında bulunduğu bilirkişi tarafından raporlanmıştır.
Adresi : Balatçık Mah. 8909/1 Sk. No:14, K:1, D:1 Çiğli İzmir
İmar Durumu : Çiğli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 18/04/2019 tarih 3792 sayılı yazısına göre 33634 ada 14 nolu parselinde kayıtlı bulunan gayrimenkul ile ilgili 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yapılan incelemede, anılan parselin M (Konut,çarşı,büro,işhanı,her türlü ticaret eğlence yerleri çok katlı taşıt parkı servis istasyonu yerel ve bölgesel kamu kuruluşları,otel ve motel bulunabilir.Zemin katta konut yapılamaz.) koşullu bitişik nizam 3 kat gabarili konut alanına isabet ettiği belirtilmiştir. Konu taşınmaza ait 11/11/2005 tarihli Yapı Ruhsatı, 28/06/2006 tarih 2091 belge nolu Yapı Kullanma İzin Belgesi verildiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : 1717 Sokak No:82/C Vakıf İşh. Kat:4 (Karşıyaka Adliyesi Ek Bina) Karşıyaka/İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) KDV oranın değişmesi veya
yetkili makamlarca başka bir orandan yatırılmasına karar verilmesi halinde aradaki fark varsa cezalarıihale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar ve satış ilanı tebligatı bila tebliğ dönenler için İİK m 127 gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan ve tebliğ olunmasına,
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4186 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR