İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Çiğli/Balatçık Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR KARŞIYAKA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979653
Şehir : İzmir / Çiğli
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ÇİĞLİ
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1104 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 11:45
Satış Yeri
:
1717 Sok. No:82/c Karşıyaka Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlükleri Kat:4 Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARŞIYAKA
4. İCRA DAİRESİ
2015/1104 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda, İzmir ili, Çiğli ilçesi, Balatçık mah. 21997 ada, 1 parselde, apartman nitelikli ana taşınmazda 2/558 arsa paylı I Blok, Bodrum kat, mesken niteliğinde 2 nolu bağmsız bölüm olarak kayıtlıdır. Taşınmaz keşif anında kapalı olup içerisine girilememiştir. Taşınmazın tasdikli mimari projesinde ve icra dosyası içerisindeki 18/08/2015 tarihli bilirkişi raporunda yapılan inceleme doğrultusunda taşınmaz 3 oda 1 salon olup, 1 mutfak, 1 banyo-WC, 1 kömürlük, 1 hol, 1 antre ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Daire bina numaratajına göre ana girişten bodrum katta yer almasına rağmen; bölgedeki kotlu arazi yapısı sebebiyle şehir manzarasına sahip olduğu anlaşılmıştır. Daire girişinde çelik kapı bulunduğu meskenin doğalgazlı olduğu görülmüştür. Dairede iki adet balkonun cam ile kapatıldığı, dairenin dış doğramalarına ve balkonlarına güvenlik amaçlı demir parmaklıklar yapıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın inşaat ruhsat tarihi26/11/1996 yapı kullanma izin belgesi tarihi ise11/03/1998 olup yapı kullanma izin belgesine göre bina yaşı 19 dur. Çiğli belediye imar ve şehircilik müdürlüğünce net ve brüt kullanım alanları bildirilmediğinden ve dosyasında kullanım alanı ile ilgili bilgiye rastlanılmadığından yürürlükteki planlı alanlar imar yönetmeliğinin 4. Maddesine ğ fıkrasının 1. Ve 3. Bentlerine göre yapılan hesaplama sonucunda brüt kullanım alanı 83,35 m² net kullanım ise 64,18 m² olarak tespit edilmiştir.Yapı bodrum+zemin+4 normal kattan oluşmakta olup toplamda 6 kattır 17/11/1995 tarihli numarataj krokisine göre toplam bağımsız bölüm sayısı 23'tür. Yapı kullanma izin belgesi ve yapı ruhsatına göre yapının sınıfı 3 grubu B'dir. Taşınmaz cami okul sağlık kuruluşları par kve yeşil alanlara yakındır tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın kıymeti 150.000,00 TL olup, KDV'si %1'dir.
Adresi : Evka-5 Mah 8926 SokakNo 4 Bahar Apt Bodrum Kat Daire 2 Çiğli/izmir
İmar Durumu : Çiğli belediyesi imar ve şehircilik müdürlüğünün yazısına göre 21997 ada no 1 parsel de kayıtlı gayrimenkul ile ilgili 1/100 ölçekli uygulama imar planında yapılan incelemede anılan parselin ; E:1.2 oranlı balıtçık (evka-5) sosyal konut alanına isabet ettiği bildirilmiştir
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : 1717 Sok. No:82/c Karşıyaka Adliyesi Ek Bina İcra Müdürlükleri Kat:4 Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir .KDV oranın değişmesi veya yetkili makamlarca başka bir orandan yatırılmasına karar verilmesi halinde aradaki fark varsa cezaları ihale alıcısı tarafından yatırılacaktır. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1104 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR