KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çiğli Balatçık Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180435
Şehir : İzmir / Çiğli
Semt-Mahalle : BALATÇIK MAH. / ÇİĞLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 69
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/334 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 11:45
Satış Yeri
:
Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C4. Kat Satış Odası Karşıyaka / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARŞIYAKA 3. İCRA DAİRESİ
2018/334 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Çiğli İlçesi, Balatçık Mahallesi, 36 Cilt, 3491 Sayfa, 21993 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 26.795,00 m² Yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği "ONBİR BLOK ONAR KATLI KARGİR" olan, F blok, Kat: 8, 35 Nolu Bağımsız Bölümdeki, 2/814 Arsa Pay/Paydalı, Bağımsız Bölüm Niteliği "MESKEN" olan taşınmaz. Tam Hisseli. Adresi: Evka-5 Mahallesi 8925 Sokak No:6 D:35 Çiğli / İZMİR
İmar Durumu : Çiğli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11/02/2019 tarih ve E.698/1332 sayılı yazısında ana taşınmaz parsel ile ilgili olarak “1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında yapılan incelemede ise anılan parselin Ayrık Nizam, Emsal:1.20 oranlı Balatçık (Evka-5) Mahallesi Sosyal Konut alanına isabet ettiği tespit edilmiştir” denilmektedir. Taşınmazın 26/11/1996 tarihli Yapı Ruhsatı ve 11/03/1998 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi mevcuttur.
Hali Hazır Durumu : İzmir ili, Çiğli İlçesi, Balatçık Mahallesi, 21993 ada, 1 parsel numaralı ana taşınmaz doğrusal olarak Çiğli İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 130m, Anadolu Caddesine 975m ve Egekent İzban İstasyonuna 1250m mesafede yer almaktadır. Parsel ada özellikli olup; 8927, 8809, 8925 sokaklar ve park ile çevrili olup kendi içinde yollar bulunmaktadır. Düzgün olmayan bir geometriye ve hafif eğimli arazi yapısına sahiptir Çevresi konut yoğunluklu bir yapılaşmaya sahip olup orta gelir gurubuna hitap eden bir mevkide yer almaktadır. Parsel üzerinde hâlihazırda 11 adet betonarme bina bulunmaktadır. Temel belediye ve kamu hizmetlerinden (yol, toplu taşıma, elektrik, çöp toplama, belediye şebeke suyu, kanalizasyon, PTT hizmetleri) yararlanmaktadır. İzmir ili, Çiğli İlçesi, Balatçık Mahallesi, 21993 ada, 1 parsel üzerinde; Ayrık nizam imara uygun olarak inşa edilmiş olan, bodrum + zemin + 8 normal kattan ibaret betonarme bina bulunmaktadır. Binada toplam 38 adet bağımsız bölüm yer almakta olup 2 adet asansör ve dış cephe ısı yalıtımı mevcuttur. (35) Bağımsız bölüm numaralı Mesken niteliğindeki taşınmaz; binanın 8. Katının doğu cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölüm 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 kiler, 1 banyo-wc, 1 koridor ve 1 balkondan ibaret olup net 69,00m2 kullanım alanına sahiptir. Meskenin dış kapısı çelik kapı iç kapıları ahşap panel kapı, pencereler ise pvc doğramadır. Balkon ısıcamlı pvc doğrama ile kapatılmış ve mutfak ile birleştirilmiştir. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplamalıdır. Mutfak ve koridor zemini, ıslak hacimlerin ise zemin ve duvarları seramik kaplıdır Banyo tavanı su almış ve boyasında yer yer dökülmeler oluşmuştur. İç duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır ayrıca tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulanmıştır. Mutfakta hazır mutfak dolapları, banyo-wc de ise duşakabin, Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Binada doğalgaz tesisatı bulunmakta olup mesken içine tesisat döşenmemiştir, ısınma sistemi bulunmamaktadır. Yapı fiili olarak 21 yaşında olup bu hali ile IIIB yapı sınıfına dahil ve betonarme bina için yapı yıpranma oranı %25 tir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C4. Kat Satış Odası Karşıyaka / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- Taşınmazın birinci açık arttırması Günü yukarıda belirtilen saat aralığında Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde (Karşıyaka Adliyesi Ek Binası Kemalpaşa Cad. Vakıf İşhanı No :82/C, 4.KAT SATIŞ ODASI, Karşıyaka / İZMİR) açık artırma sûretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada takdir edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderleri toplamını geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da takdir edilen kıymetinin %50'sini ve varsa rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin taşınmazların tahmin edilen kıymetlerinin %-20'si nispetinde Türk Lirası olarak pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri, elektronik ortamda teklif vererek artırmaya katılacakların teminat göstermeleri gerektiği ve elektronik ortamda teklif vereceklerin taktir edilen kıymetin %20’si nispetinde teminatı Vakıfbank Karşıyaka Şubesi TR890001500158007290494284 no'lu IBAN'ına dosya numarası ve ihale katılımcısının ismi yazılarak yatırılması ve yatırıldığına dair dekontun satış saatinden önce ibraz etmeleri veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.Vekaletname ile ihaleye katılacak ilgililerin vekaletname aslı veya noter tasdikli suretini ibraz etmeleri,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark ile buna ilişkin faiz ve cezaları İhale alıcısı tarafından yatırılacaktır.
3-Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile, satış bedelini derhal veya İİK.m.130. maddeye göre verilen süre içinde nakten ödemek zorundadırlar.
4-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışı iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/334 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurabilirler.
7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, işbu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK.127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere, Tebliğ ve ilan olunur. 22/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR