CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ceyhan, Mithatpaşa Mahallesi'nde 130 m² daire icradan satılıktır

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943712
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : MİTHAT PAŞA MAH. / EMEK
: 130
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1063 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 CEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CEYHAN İCRA DAİRESİ

2018/1063 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Adana ili, Ceyhan ilçesi, Mithatpaşa mah. 387 ada, 23 parselde kayıtlı 696,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde yer alan binanın tesis edilen 2/28 arsa paylı kat irtifakına göre 5. kat, 12 bağımsız bölüm nolu mesken vasıflı gayrimenkul. Satışa konu gayrimenkul İnönü Bulvarının batı bitişiğinde bulunmaktadır. Yakın çevresi genel olarak Zemin katta işyerlerinden oluşan çok katlı yapılaşmaların bulunduğu merkezi bir konumdur. Satışa konu taşınmaz ise söz konusu parsel üzerinde bulunan Zemin katta işyeri ve 6 normal katlı, her katta 2 oturumlu, asansörlü 52 nolu Laçinbala Apartmanı 5. kat, 12 bağımsız bölüm olup, kapı numarası 10'dur. Binanın dış cephesi yeni sıvalı-boyalı durumda bakımlı bir yapı olduğu görülmüş ve anlaşılmıştır. Girişi çelik kapıdır. Yapılan ölçümlere göre yaklaşık 130 m2 net alana sahip, Kuzey-Doğu-Batı cephelidir. İmar durumu: E=2.40 yoğunluklu Yençok=7 Katlı Ticaret +Konut alanı olduğu, bildirilmiştir.
Kıymeti : 250.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 CEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1063 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR