ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Cevizlidere Mahallesi'nde 128 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00915596
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : CEVİZLİDERE MAH. / BALGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 15.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/6072 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 nolu mezat salonu- Anafartalar mh, Etlik cd. no: 3(Ankara Adalet sarayı dışkapı ek hizmet binası yanı)Merkez-Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2014/6072 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27879 Ada, 2 Parsel, CEVİZLİDERE Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Bina, 2 bodrum+zemin+4 normal kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapılı cephesi sıva+boyalıdır. Taşınmazda asansör bulunmaktadır.Katta 4 daire bulunmakta 16 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm antre; 3 oda, salon, mutfak, kiler, wc+banyo, ebeveyn banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Konut kıymet takdiri tarihi itibariyle iş yeri olarak kullanılmaktadır. girişi ve yola göre sağ arka cephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içi yapılan ölçülere göre 128,00 m2'dir. Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Ankara ili, Çankaya ilçesi, Cevizlidere mh, Cevizlidere cd, No: 38 Aycan apt. 1. Kat, 3 bağımsız bölüm,
Yüzölçümü : 1.251 m2
Arsa Payı : 60/1251
İmar Durumu : Tapu kaydı gibidir
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir- Yabancı gerçek ve tüzel kişilerin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinimleri yasaklanmıştır şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 nolu mezat salonu- Anafartalar mh, Etlik cd. no: 3(Ankara Adalet sarayı dışkapı ek hizmet binası yanı)Merkez-Ankara -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/6072 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR