ÇEŞME İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Çeşme Ilıca'da satılık dubleks mesken

ÇEŞME İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889010
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/272 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 10:35
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:35
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ İHALE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2017/272 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İzmir ili, Çeşme İlçesi ,Ilıca mah. 8116 ada, 13 parsel nde kayıtlı 1000 m2 yüzölçümlü arsada, ½ arsa paylı ,zemin+1 Kat,2 bağımsız bölüm numaralı Dubleks Mesken niteliğinde gayrimenkul, SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR.
Taşınmaz Ilıca Mah. 5193 sok No:54 çeşme İzmir adresinde olup Ilıca mevkiinde Şahin tepesinden Şifne istikametine giden yol (5193 sokak) üzerinde kavşaktan 300 m ileride yolun solunda olan 2 adet müstakil binadan ana yola cepheli olandır. Keşif günü betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olan taşınmazda yapılan incelemede taşınmazın bodrum, zemin ve 1. Kattan oluştuğu görülmüştür. Villanın zemin katında şömineli salon, mutfak, wc yer almaktadır. Salonun zemini parke kaplı mutfağın zemini ise mermer kaplıdır. Basamakları mermer kaplama olan merdiven ile çıkılan l.katta biri ebeveyn banyolu olmak üzere 3 adet oda, banyo ve balkonlardan oluşmaktadır. Zemin kattan basamakları mermer kaplama merdivenle inilen bodrum katta ebeveyn banyolu olmak üzere 2 adet oda, oyun alanı, kiler bulunmaktadır. 150 M² kapalı alana sahiptir. Bahçesinde havuzu bulunan taşınmazın bahçesi bakımlı, çim kaplı ve peyzajlıdır.
Söz konusu taşınmaz her türlü belediye ve kamu hizmetlerine ade etmektedir. Genelde yazlık olarak kullanılan villaların olduğu bölgededir.Yapılaşmanın yoğun olduğu bölgede herhangi bir altyapı eksiği gözlemlenmemiştir. Taşınmaz Ilıca plajına 900 m ılıca merkeze 1,5 km çeşme merkeze merkeze 7,5 km mesafededir.İMAR DURUMU :Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel imar planında tercihli konut alanında kalmaktadır. 2 bağımsız birimden fazlası yapılamaz. İnşaat nizamı ayrık, nispeti : TAKS : 0,15, KAKS : 0,30 Bina Yüksekliği : 6,5 metre ön bahçe mesafesi : 7 metre , komşu mesafeler : 4 metre, arka bahçe mesafesi : 5 metre, Kat adedi : 2 dir.

Adresi : Ilıca Mah. 5193 sok No:54 Çeşme/ İzmir
Yüzölçümü : 1.000 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Yukarda belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.800.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/272 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR