ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Çeşme Ilıca'da 138 m² dubleks ev icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063838
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : ILICA MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 4+1
: 138
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/489 Talimat
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2017/489 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili, Çeşme İlçesi, Ilıca Mahallesi,Çakmak mevkii, 3267 ada, 7 parsel,693 metrekare arsa vasıflı ana taşınmazın 1/2 arsa payına sahip; 41 cilt, 4014 sayfa,Zemin+1.kat,2 nolu bağımsız dubleks mesken taşınmazın tam payı satılacak olup, yerleşimin yoğun olduğu bir mevkide bulunmaktadır. 1.katta üç adet yatak odası ve banyo - wc, zemin katta salon, oda mutfak ve banyo-wc den ibaret mesken 138,6 m2 kapalı alana sahiptir. 1.katta iki adet balkon bulunmaktadır. Salon ve mutfak zeminleri seramik kaplamadır. Banyolar seramik ve fayans kaplamalı olup duşkabinli, hilton lavabolu klozetlidir. İç duvarlar sıvalı ve boyalı olup iç kapılar ahşap, amerikan panel kapıdır. Salon tavanı alçı kartonpiyerlidir. Dış doğramaları beyaz pvc doğrama olup pencere ve kapılarda alüminyum lamelli storları bulunmaktadır. Bina giriş kapısı çelik olup emniyet için 2. bir kapı daha mevcuttur. Merdivenler granit kaplamalı ve camlı alüminyum korkulukludur. Meskenin dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, çatısı ahşap ve kiremit kaplamalıdır. Bahçesinde 8 metreye 4 m havuz bulunmaktadır. Havuza bakan cephesinde 3 m uzunluğunda çelik konstrüksiyon sundurma altı seramik kaplamalıdır.Arka bahçe duvarının sağ köşesinde çelikten üstü kapalı yanları açık 15 m2 müştemilatı bulunmaktadır.Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu 693 metrekare yüzölçümlü ana taşınmazda iki adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Parselin cephesinin dar oluşundan dolayı arka bölümde kalan bb2 nin girişi bb1 bölümün girişinden ortak olarak sağlanmaktadır. Taşınmaz Çeşme merkeze 5 km uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumda olan taşınmaza ulaşım kolaydır. Tespitler bilirkişi raporundan yapılmıştır. İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine,
Adresi : Alaçatı mah. 4087 sk. No:8 Çeşme
Yüzölçümü : 693 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Çeşme Belediyesinin 14.09.2017 tarihli imar durum belgesine göre parsel konut alanında, ayrık nizam, Taks:0,20, Kaks:0,40, kat adedi 2, bina yüksekliği 6,50 mt, ön bahçe mesafesi 5,00 mt,arka bahçe 3,00 mt, komşu mesafeleri 3,00 mt, saçak parapet 0,50 mt olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/489 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR