ÇEŞME SULH HUKUK MAHKEMESİ

Çeşme/Çiftlik Mahallesi'nde dubleks mesken mahkemeden satılıktır

ÇEŞME SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926445
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : ÇİFTLİK MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Mahkeme Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/36 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
670000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 15:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ BİRİNCİ KAT İHALE ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/36 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Çeşme İlçesi , Çiftlik Mahallesi 6334 Ada, 17 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde 1/2 arsa paylı 2 Bağımsız bölüm nolu dubleks mesken vasfındaki zemin + 1 normal kattan oluşan zemin katta salon açık mutfak, WC nin olduğu 1. katında ise 3 oda ile banyo ve WC den oluşan 120 M2 kullanım alanı olan villanın bakımlı durumda olan bahçesi mevcuttur. yapının zemin katı ve ıslak hacimlerinin zemini seramik ile kaplı, odaları ise laminat kaplıdır. binanın iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır.
Adresi : Çeşme Çiftlik Mahallesi 22 sokak no 22 adresindedir.
Arsa Payı : 1/2 arsa paylı 2 bağımsız bölüm nolu taşınmaz
İmar Durumu : 1/2 arsa paylı villanın üzerinde bulunduğu taşınmaz celbedilen imar durumuna göre binanın üzerinde bulunduğu taşınmaz konut alanında kalmaktadır.iki bağımsız birimden fazlası yapılamaz. AYRIK TAKS 0.20 KAKS 0.40 Nispetinde iki kat 6,80 metre yüksekliğinde inşaat yapılabilir niteliktedir.
Kıymeti : 670.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ BİRİNCİ KAT İHALE ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR