ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Çeşme Alaçatı'da dubleks ev icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077153
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : ALAÇATI MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 5+1
: 600
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/172 TLMT
Muhammen Bedeli
:
2,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ 1. KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2018/172 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Çeşme İlçe, 4225 Ada, 6 Parsel, ALAÇATI Mahalle, Göbene Mevkii, Arsa vasıflı taşınmazın 600 m2 yüzölçümü bulunmakta olup, taşınmaz üzerinde imar durumu şartlarında inşa edilmiş müstakil dubleks bina bulunmaktadır. Taşınmaz 13 adet müstakil villanın bulunduğu defne villaları adıyla bilinen, peyzajlı ve bakımlı bahçesi olan, ortada yaklaşık 150m2 lik havuzu bulunan sitede bulunmaktadır. tapu kaydında arsa vasfında görünmesine rağmen taşınmazın fiili durumu dubleks mesken'dir. adres kapalı olduğundan dışarıdan inceleme yapılmış, sitede aynı vasıftaki başka bir evin içi görülerek değerlendirme yapılmıştır. yapı ruhsatı ve yapı kullanma izninde meskenin 180m2 kapalı alana sahip olduğu görülmektedir. son derece bakımlı ve kaliteli yapıldığı görülen taşınmazın dış doğramaları alüminyum ve panjurlu, çatısı ahşap ve kiremit kaplamalıdır. dış cephe sıva üzeri akrilik boyalı olan taşınmazın ön ve arka terasları zeminleri mermer kaplı olup üzerlerinde kiremit örtülü ahşap pergoleleri bulunmaktadır. havuz cephesindeki terası etrafında alüminyum storları bulunmaktadır. meskenin giriş kapısı çelik kapı olup zemin katında salon, mutfak, 1 oda ve 1 banyo bulunmakta, birinci katında ise 4 oda ve 4 banyo bulunmaktadır. zemin katta yerler seramik, salon, mutfak lamine parke, mutfak dolapları MDF üzeri akrilik lake boyalı olup mutfakta ankastre ürünleri bulunmaktadır. üst kata mermer kaplı merdiven basamaklarıyla çıkılmaktadır. üst kattaki odaların zeminleri ve hol, laminat parke kaplı, oda kapıları amerikan model ahşap kapıdır. taşınmazdaki tüm banyolar ise tavana kadar 1. sınıf fayansla kaplı olup her banyoda temperli duşa kabin, klozet ve hilton lavabo mevcuttur. taşınmaz site içerisinde olup, çevresinde yapılaşma yoğundur. taşınmaz, Alaçatı merkeze yaklaşık 1 KM, Ilıca merkeze ve plaja 1 KM ve Çeşme merkeze 6 KM mesafededir.
İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine,( Bilirkişi raporundan tespit yapılmıştır.)
Adresi : Alaçatı Mah. 14000 Sk. No:97 Çeşme / İZMİR
Yüzölçümü : 600 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Alaçatı revizyon uygulama planında konut alanı olarak kullanılan alanda kalmaktadır. İnşaat nizamı Ayrık, nispeti %15-%30 bina yüksekliği 6,50m, ön bahçe mesafesi 5m, komşu mesafeler 3m, arka bahçe mesafesi 3,25m, kat adedi 2 dir.
Kıymeti : 2.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1. KAT İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR