ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 80 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908634
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : KIZILPINAR MAH. / ÇERKEZKÖY
: 80
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6322 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/6322 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 211 Ada, 21 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 34 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi, Malkoçlar Caddesi, No: 17. Tapu kayıtlarında Köyiçi mevkii 211 ada, 21 parsel, 6. kat, 34 No.lu bağımsız bölüm tam hisse ................. adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
Tespit dosyasının incelenmesi ve 15.10.2018 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi 211 ada, 21 parsel tapuda 930,51 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+6 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör mevcut olup doğalgaz sistemi döşelidir. Merdivenler mermer ,korkuluklar alüminyum,dış kapısı demir doğramadır. Mesken ana bina girişine göre sol arka kısımda ,6. katta yer alıp onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo,wc ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen mesken halihazırda boş olup 80 m2 kullanım alamna sahiptir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Oda zeminleri parke, antre, mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Pencereleri pvc ısıcam ,iç kapılan laminat, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta laminat kapaklı mdf mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin doğalgaz tesisat sistemi yapılmış,saat takılmamıştır.
Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi 211 Ada, 21 numaralı parsel 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama imar planında kısmen konut,kısmen ticaret alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam, 6 kat imarlı, max. TAKS:0,40 yapılaşma şartlanna sahiptir. Yapının sınıfı ve grubu 3b dir . yapı 2014 yılında yapılmıştır 3. derece deprem bölgesindedir bina hasarsızdır . toplam 8 adet kat olup 37 adet bbn vardır asansörlüdür
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, Kızılpmar Mahallesi, 211 ada, 21 parsel, 6. kat, 34 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmazın tam hisse değerinin 140.000,00 TL (Yüzkırkbin), dir
Adresi : Kızılpınar Kah Malkoçoğlu Cad No 17Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 930,51 m2
Arsa Payı : 2406/93051
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ MERİ REVİZYON ULGULAMA İMAR PLANINDA KISMEN KONUT KISMEN TİCARET ALANI FONKİYONUNDA KALMAKTA OLUP AYRIK NİZAM 6 KAT İMARLI TAKS 0,40 DIR
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 22/08/2014
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR