ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 80 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907515
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 30.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1270 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2016/1270 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 432 Ada, 8 Parsel, GAZİMUSTAFAKEMALPAŞA Mahalle/Köy, 34 Nolu Bağımsız Bölüm b) Çerkezköy İlçesi, GMKP Mah. 432 ada, 8 Parsel, Çatı Katı ,34 No.lu Mesken
Çerkezköy İlçesi, GMKP Mah. 432 Ada, 8 Parsel tapuda 1.262,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; 1998 yılı yapımı;bodrum+ zemin+5 normal + çatı katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Binanın dış cephesi mantolama ile kaplı ve dış cephe boyalı olup merdivenleri mermer ,korkulukları ve dış kapısı demir doğramadır.Doğalgaz tesisat sistemi döşelidir. Mesken binanın çatı katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre; 2 oda, salon, mutfak, antre, wc , banyo ve teras hacimlerinden oluşmakta olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Binanın ön cephesine göre orta kısımda yer almaktadır.
Bahsi geçen mesken halihazırda Remzi Kuru?nun kızı tarafından kullanılmakta olup 80 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarları alçı sıva ve saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Oda zeminleri laminat parke, mutfak, antre ,banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, kapılar ahşap kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı suntalam mutfak dolabı ve mermer tezgah mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir.
Çerkezköy İlçesi, GMKP Mahallesi ,432 Ada, 8 parsel numaralı taşınmaz 04.04.2008 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, 1. Etap Uygulama İmar Planına göre ayrık nizam, 6 kat imarlı, metropoliten iş merkezi alanında kalmaktadır.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır. 34 No.lu meskene 120.000.00 TL değeindedir.
Adresi : Gmkp Mah Azcanlar Sokak No 1 34 Nolu DaireÇerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 1.262 m2
Arsa Payı : 740/30288
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli 1 etap uygulama imar planına göre ayrık nizam 6 kat imarlı metropolitan iş merkezi alanında kalmaktadır
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : yönetim planı 14/12/1998
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1270 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR