ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 80 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062676
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : FEVZİ PAŞA MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/700 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
164,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/700 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 700 Ada, 11 Parsel, FEVZİ PAŞA Mahalle/Köy, 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken Bodrum + Zemin kat + 4 Normal Katlı B.A. Yapı tarzında inşa edilmiş binanın Zemin katindadır. Bina asansörlü ve kaloriferlidir. Keşif anında yerinde yapılan incelemede mesken salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve koridordan ibarettir. Salon ve oda döşemeleri, laminat parke; mutfak, koridor döşemeleri ise seramik kaplamadır. Banyo-Wc döşeme ve duvar ise seramik ile kaplıdır. Duvarlar alçı kaplama saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğrama, camlar ise ısı camlıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Panel kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur ve MDF kaplama olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı granittir. Taşınmazda ısınma doğalgaz kat kombisi ile sağlanmaktadır. Salon ve oda tavanlarında tavanlarında kartonpiyer imalatı mevcuttur. Belediyesinden edinilen ruhsat eki proje ve yerinde yapılan ölçümler neticesinde toplam net kullanım alanı 80,00 m2?dir. Taşınmazın mimari projesinde ortak kullanım alanları ve brüt alanı hakkında bilgi bulunamamıştır. Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu bina her türlü ulaşım imkânına sahiptir. Parsel yakınında Çerkezköy Bahçeli Mezarlığı bulunmaktadır.
Adresi : Fevzipaşa Mah. Yelpaze Sok. No:7 D:1 (Tapuda 700 Ada 11 Parsel 1 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 742 m2
Arsa Payı : 10/174
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Rev. Uyg. İmar Planında Konut Alanı fonksiyonu Ayrık Nizam 5 Kat yapılaşma şartlarında olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 164.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 210/02/2006 tarihli yönetim planı,ipotek ve aile konutu şerhi
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/700 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR