ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 75 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961072
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA HABER 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/625 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/625 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 796 Ada, 23 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, ZEMİN KAT 5 NoluBağımsız Bölüm Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi 796 ada, 23 parsel tapuda 708,47 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+4 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dışı mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Asansör mevcut olup merdivenler mermer, korkulukları alüminyum doğramadır. Doğalgaz sistemi döşelidir. Mesken binanın zemin katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: Salon, 2 oda,mutfak, antre, wc ve banyo hacimlerinden oluşmakta olup belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Mesken zemin katta ana bina girişine göre sağ arka kısımda yer almaktadır.Bahsi geçen mesken boş olup 75 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva,saten boyalı Tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Oda zeminleri laminat parke, antre ve mutfak kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Pencereler ısıcamlı plastik doğrama, iç kapılan laminat panel ,asansörü mevcut, dış kapısı çeliktir. Mutfakta laminat kapaklı mdf mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin doğalgaz sistemi döşeli olup abonelik yapılmamıştır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp ulaşım imkanına sahiptir.
Adresi : İstasyon Mah. Ergin Sok. Volkan Apt. No:57 (Tapuda 796 Da 23 Parsel Zemin Kat 5 Nolu Bb) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 708,47 m2
Arsa Payı : 79/2457
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli mer?i revizyon uygulama imar plamnda konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup ayrık nizam, 5 kat imarlı yapılaşma şartlanna sahiptir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 30/01/2015 tarihli yönetim planı,haciz ve ipotek
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/625 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR