ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 75 m2 daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942181
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : VELİKÖY MAH. / ÇERKEZKÖY
: 75
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY HABER 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1386 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/1386 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 159 Ada, 9 Parsel, VELİKÖY Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm (Veliköy Sanayi mah. Veliaport A3 Blok 3.Kat D:16)Parsel üzerinde yüksek yapılı bir kısmı tamamlanmış, bir kısmı inşa halinde bloklar vardır. Dava konusu taşınmazın içinde bulunduğu blok ise bu bloklardan A3 Bloktur. Keşif anında kıymet takdiri istenilen mesken A3 Blokta Bodrum + Zemin kat + 9 Normal Katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş binanın üçüncü normal katindadır. Ana bina asansörlü ve kaloriferlidir. Binanın dış cephe sıvası ve boyası yapılmıştır, ortak alanlar çoğunlukla tamamlanmıştır. Keşif anında taşınmaz kilitli olduğu için aynı binada emsal dairede ve belediyesinden temin edilen projesi üzerinde yapılan incelemede mesken, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol, koridordan ve balkondan ibarettir. Daire 75,00 m2 net kullanım alanlıdır. Salon ve oda döşemeleri kaplamaları yerinde yapılmamıştır, şap olarak bırakılmıştır. Koridor, mutfak döşemeleri, ıslak hacimlerin döşeme ve duvarları ise seramik kaplamadır. Banyoda duşakabin takılmamıştır. Duvarlar alçı astar çekilmiş saten boyalıdır. Pencereler PVC Doğramadır, camları takılmıştır. Giriş kapısı çelik kapıdır ve daire içi kapılar Amerikan Panel Kapıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolap mevcut olup MDF kaplamadır. Mutfak tezgahı takılmamıştır. Dairenin kat kombisi mevcut değildir fakat radyatör peteklerinin yerinde takılmış olduğu görülmüştür.Mesken Çerkezköy Belediyesi konut alanı içinde, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Meskenin bulunduğu her tür ulaşım imkânına sahiptir. Çerkezköy Belediyesine 6.800,00 Metre uzaklıkta bulunmaktadır.Değer tespiti istenilen taşınmazın bulunduğu bölgede yapılan serbest piyasa araştırması neticesinde; değer tespiti istenilen taşınmazın konumu, alanı, çevre özellikleri, mevkii, miktarı, imar durumu, internet üzerinden sahibinden.com üzerinden ve emlakçılardan yapılan emsal araştırmaları neticesinde emsal satış rayiç değerleri ve serbest piyasa alım - satım rayiç değerleri gibi etkenler göz önüne alındığında dava konusu taşınmaz değeri arsa payı dahil 130.000,00 TL olabileceği tespit ve kabul edilmiştir.
Adresi : Veliköy Sanayi Mah. Veliaport A3 Blok 3.Kat 16 Nolu Bb (Tapuda 159 Ada 9 Parsel A3 Blok 16 Nolu BB) Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 32.694,5 m2
Arsa Payı : 65/33990
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli mer?i revizyon uygulama imar planında ?Konut Alanı? fonksiyonunda kalmakta olup, E: 1,60 Hmax: Serbest yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (Takibe konu kredi konut kredi finansmanından kaynaklanması nedeniyle)
Kaydındaki Şerhler : 22/07/2005 tarihli yönetim planı,haciz,ipotek
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1386 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR