ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy'de 65 m² daire icradan satılıktır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981103
Şehir : Tekirdağ / Çerkezköy
Semt-Mahalle : İSTASYON MAH. / ÇERKEZKÖY
Oda Sayısı : 1+1
: 65
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ÇERKEZKÖY BAKIŞ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4974 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇERKEZKÖY
İCRA DAİRESİ
2018/4974 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 1620 Ada, 8 Parsel, İSTASYON Mahalle/Köy, C Blok 5.Kat 79 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Çerkezköy, İlçesi, İstasyon Mahallesinde yer almaktadır. Taşınmaz Çerkezköy İlçe merkezine uzak ancak İstasyon Mahalle merkezinde yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan C Blok Bodrum Kat + Zemin Kat + Asma Kat + 11 Normal Kat olmak üzere 14 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Çerkezköy ilçesinin tercih edilen bir bölgesinde bulunan taşınmazın bitişiğinde Tepe İlkokulu ve Tepe Ortaokulu ile çok katlı lüks konutlar yer almaktadır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanan taşınmazın ulaşımı kolaydır. Bina asansörlüdür.C Blok 5. Normal Katta bulunan 79 nolu bağımsız bölüm 1 oda, 1 salon + mutfak (Amerikan Mutfak), banyo, hol ve balkondan oluşmaktadır. Oda, salon tabanı laminat, ıslak hacim ile antre alanları ve ıslak alanların tavana kadar duvarları seramik kaplıdır. Duvarlar saten alçı ve saten boyalı olup tavanda kartonpiyer bulunmaktadır. Dış kapı çelik, iç kapılar ahşap ve pencereler PVC doğramadır. Hali hazırda bağımsız bölümün boş olduğu ve ikamet edilmediği görülmektedir. Bağımsız bölüm bireysel kombili doğal gaz ile ısınmaktadır. Ancak doğalgaz bağlantısı henüz bağlanmamıştır. Bağımsız bölüm 65,00 m2 kullanım alanına sahiptir.
Adresi : İstasyon Mah. 1620 Ada 8 Parsel C Blok 5.Kat 79 Nolu Bb Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 8.222,35 m2
Arsa Payı : 24/8000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Uygulama İmar Planı içerisinde konut alanında kalmakta olup E:2,25, Hmax=Serbest yapılaşma şartlarına sahiptir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 29/05/2014 tarihli yönetim planı,ipotek
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4974 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR